Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Australijos gaisrai - lyg pasaulio pabaiga

Gaisras, visais atvejais, yra didelė nelaimė, tačiau kai jų vienu metu vyksta keletas ir tai apima visą kontinentą, galima kalbėti apie katastrofą. Būtent taip dabar įvardinama tai, kas nuo rugsėjo vyksta Australijoje. Situacija tokia sudėtinga, kad žmonės raginami ne tik aukoti pinigus, bet ir kartu pasimelsti už kovojančius su ugnimi bei nukentėjusius nuo jos.

Kraupūs vaizdai

Australijos miškų gaisrai siautėja jau kelis mėnesius, o bendras išdegusių teritorijų plotas beveik prilygsta Lietuvos plotui ir viršija 60 tūkst. kvadratinių kilometrų. Liepsnos sunaikino arba apgadino daugiau negu 1500 namų ir kitų pastatų.

Per šį laiką, pagal skirtingai pateikiamą informaciją, žuvo nuo 18 iki 24-ių žmonių, dar apie 30-imt yra laikomi dingę be žinios.

Pranešama, kad liepsnos pražudė mažiausiai trečdalį Naujojo Pietų Velso koalų populiacijos, o iš viso ugnis pasiglemžė maždaug pusės milijardo paukščių, roplių ir žinduolių gyvybių. Nors kai kurie specialistai pateikia dar kraupesnę statistiką. Tarkim, Makuorio universiteto profesoriaus Endriu Beto (Andrew Beattie) teigimu, ugnis, jeigu bus skaičiuojami ne tik ropliai, bet ir didesni vabzdžiai, galėjo nusinešti milijardus gyvybių.

Gaisrai Australijoje

Visuotinė malda

Su gaisrais kovoja ne tik profesionalūs ugniagesiai gelbėtojai, bet ir kariuomenė bei būriai savanorių. Viešojoje erdvėje visame pasaulyje juos buvo kviečiama palaikyti visuotine bendra malda. Joje raginta pamiršti savo kasdienybę, pagalvoti apie liepsnojančią Australiją ir melsti musoninių liūčių, kurios užgesintų „net mažiausias žiežirbas ir sustabdytų tą baisų gaisrą“.

Taip pat buvo raginama prašyti Australijos gyventojams tvirtybės, bet atkreipiamas dėmesys, kad būtent tokiais atvejais ateina suvokimas, jog tikroji vertybė yra „gyvybė, žmogaus ryšys su žmogumi, žmogiškumas ir heroizmas be patoso...“.

Galiausiai socialiniame tinkle sparčiai išplitusiame tekste buvo kviečiama melstis ne tik už ugniagesius, bet ir už gyvūnus, kuriems po šios nelaimės trūks maisto ir vandens, tad kova už išgyvenimą dar tęsis.

Įsitraukė ir kariuomenė

Sausio 5 d. australai džiaugėsi bent keliais iškritusiais lietaus lašeliais. Visgi spaudos konferencijoje Australijos ministras pirmininkas Skotas Džonas Morisonas (Scott John Morrison) pasidžiaugęs, kad pasikeitusios oro sąlygos turėtų padėti kovoti su ugnimi, visgi pripažino, kad ugniagesiai ir savanoriai dar užtruks, kol gaisrai bus visiškai užgesinti.

Gaisrai Australijoje

Taip pat jis akcentavo kariškių pastangas laivais gelbėjant iš liepsnų apsupto Malakotos miestelio 1100 ten įstrigusių žmonių, sraigtasparniais išgabenant sužeistuosius bei į gaisravietes skraidinant ugniagesius bei pasidžiaugė, kad kariškiai daug padėjo gelbėjant žmones iš atokesnių Viktorijos regiono gyvenviečių. Į karinius laivus priimami ne tik nukentėję nuo gaisro, bet jais iš kitų Australijos vietų gabenami medikamentai ir medicininė įranga.

Artimiausiu metu, kariškiams padedant, į Viktorijos valstijos Rytų Gipslando regioną turėtų būti perkelta kelių valymui skirta sunkioji technika, o kol kas kariniai lėktuvai žvalgo gaisrų nuniokotas apylinkes.

Premjeras dėkojo pagalbos ranką ištiesusiai Naujajai Zelandijai, Papua Naujajai Gvinėjai bei Singapūrui. Baigdamas premjeras pažadėjo, kad gaisrų padarytos žalos atkūrimui bus sudaryta speciali vyriausybinė agentūra, kuri rūpinsis ne tik sunaikintos infrastruktūros atkūrimu, bet ir lengvatomis bei parama savo verslus praradusiems šalies piliečiams.

Praleido progą patylėti

Nors Australijoje žūsta ir žmonės, ir gyvūnai, kai kurioms garsenybėms tai pasirodė juokinga. Tarkim, buvęs „Top Gear“ laidos vedėjas Džeremis Klarksonas (Jeremy Clarkson) viešai pareiškė, kad Australijoje žmonėms - ne vieta.

„Ne pirmą kartą įtariu, kad Dievas nenorėjo, jog žmonės gyventų Australijoje. Jis sukūrė šį tolimą kontinentą tam, kad ten galėtų apgyvendinti visų savo nepavykusių eksperimentų rezultatus. Tai buvo jo sandėliukas po laiptais daiktams, kuriuos jis norėjo pamiršti... Dabar Dievui pasidarė taip gėda, kad jis nusprendė padegti Australiją“, - savo paskyroje socialiniame tinkle rašė Dž.Klarksonas.

Šis jo įrašas netruko sulaukti visuotinio pasmerkimo, bet, bent kol kas, Dž.Klarksonas už tai neatsiprašė.

 

Vidmantas MISEVIČIUS

Rekomenduojami video