Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Australijoje užfiksuota aukščiausia visų laikų vidutinė paros temperatūra

Australijoje antradienis buvo karščiausia diena stebėjimų istorijoje – šalies Meteorologijos biuras užfiksavo vidutinę 40,9 laipsnio Celsijaus temperatūrą šalyje.

Biuro teigimu, temperatūra buvo aukštesnė už 2013 m. sausį užfiksuotą 40,3 laipsnio Celsijaus vidutinės temperatūros rekordą.

„Karštis tik stiprės šiandien (trečiadienį)“, – sakė meteorologė Diana Eadie Said.

Manoma, kad ir naujasis rekordas ilgai neišsilaikys, nes Australiją apėmusi karščio banga plinta, dar labiau sustiprindama krūmynų gaisrus, kurie jau ir taip šėlsta šalies rytinėje pakrantėje.

Šimtai krūmynų gaisrų Australiją siaubia jau kelis mėnesius, tarp jų – „mega gaisras“ į šiaurę nuo didžiausio šalies miesto Sidnėjaus.

Dėl gaisrų kylantys dūmai apgaubė Sidnėjų, o oro taršos lygis tapo pavojingu. Gydytojai šią padėtį pavadino „visuomenės sveikatos nepaprastąja padėtimi“.

Nuo gaisrų pradžios Australijoje išdegė 3 mln. ha žemės, žuvo šeši žmonės, sunaikinta apie 700 namų.

Pasak mokslininkų, gaisrai prasidėjo anksčiau ir jie yra yra stipresni dėl visuotinio atšilimo ir ilgos sausros. Daugeliui šalies miestelių šiuo metu trūksta švaraus vandens.

Gaisrai taip pat įžiebė gyventojų protestus prieš konservatorių valdžios neveiklumą kovoje su klimato kaita. Australijos vyriausybė iki šiol nepasidavė spaudimui spręsti klimato kaitos problemas, vietoje to ji renkasi saugoti daug pelno nešančią šalies anglies pramonę.

Rekordinė karščio banga

Rekordinės momentinės temperatūros antradienį buvo užfiksuotos Vakarų Australijoje, kur ugniagesiai kovoja su tūkstančių hektarų plotą apėmusiomis liepsnomis.

Karštas oras šiuo metu slenka Australijos rytų link.

Sinoptikai prognozuoja, kad kai kuriose Naujojo Pietų Velso vietose ketvirtadienį bus pasiekta apie 45 laipsnių Celsijaus temperatūra.

Šeštadienį prognozuojama dar didesnė kaitra – Sidnėjų kepins net 46 laipsnių karštis.

Australijos rytinę pakrantę taip pat talžys stiprus vėjas, kuris, tikėtina, dar labiau pablogins padėtį.

„Per artimiausias kelias dienas ugniagesiai, gelbėtojai ir arti gaisrų gyvenančios bendruomenės susidurs su naujais iššūkiais“, – įspėjo Naujojo Pietų Velso ugniagesių komisaras Shane'as Fitzsimmonsas.

Institucijos taip pat perspėjo, kad vėjo nešami įkaitę pelenai gali pasiekti net 8,3 m/s greitį.

„Turime daug frontų, kurie sukels ar sustiprins jau esančius gaisrus, tačiau taip pat yra galimybė iš toli pastebėti liepsnas ir nešamus pelenus“, – sakė Naujojo Pietų Velso premjerė Gladys Berejinklian.

Praeitą savaitę Australijos ministras pirmininkas Scotta Morrisonas pripažino, kad klimato kaita yra vienas iš gaisrus sukėlusių faktorių.

Tačiau jis gynė Vyriausybės sprendimus dėl taršos mažinimų ir nepaskelbė jokių naujų priemonių.

Šią savaitę Sidnėjuje ketinama protestuoti prieš S. Morrisoną ir atkreipti dėmesį į tai, kad, šalį siaubiant gaisrams, premjeras atostogauja užsienyje.

Rekomenduojami video