Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Australijoje statybininkai artimiausias dvi savaites sėdės namuose ir negaus atlyginimo

Antradienį Melburne staiga teko uždaryti statybvietes, kai darbininkai ėmėsi smurto protestuodami prieš naujus skiepijimo reikalavimus antrame pagal dydį Australijos mieste.

Statybvietės uždarytos dviem savaitėms, o valdžia tai pavadino atsaku į „plačiai paplitusį COVID-19 taisyklių nesilaikymą“ ir smurtinius protestus.

Pirmadienį Melburno centre daugiau kaip 100 statybininkų, vilkinčių ryškiomis liemenėmis, triukšmavo ir daužė profesinės sąjungos biuro langus, taip išreikšdami savo pyktį dėl vakcinacijos reikalavimų.

Melburne jau septynias savaites galioja griežtas karantinas, nes valdžios institucijos stengiasi suvaldyti sparčiai plintančios COVID-19 delta atmainos protrūkį.

Keletas viruso protrūkių buvo siejami su statybų aikštelėmis, kuriose, kaip teigiama, apsaugos nuo COVID-19 priemonių buvo laikomasi vangiai.

„Mes aiškiai pasakėme: jei nesilaikysite taisyklių, nedvejodami imsimės veiksmų“, – pareiškė Viktorijos valstijos pramonės reikalų ministras Timas Pallas, pranešdamas apie darbo vietų uždarymą.

„Prieš savaitę įspėjome pramonės atstovus, matėme pasibaisėtiną elgesį statybvietėje ir mūsų gatvėse, todėl dabar veikiame ryžtingai ir nedvejodami“, – sakė jis.

Dėl uždarytų statybviečių be darbo liko dešimtys tūkstančių žmonių, o antradienį laukiama naujų protestų.

Vietos statybininkų profesinės sąjungos vadovas Johnas Setka pasmerkė nedidelę smurtaujančių protestuotojų grupę, kuri, pasak jo, kenkia visiems darbuotojams.

„Dėl šitų girtų fašistuojančių antiaustralietiškų kvailių statybininkai artimiausias dvi savaites sėdės namuose ir negaus atlyginimo“, – sakė jis.

Viktorijos valstijoje per pastarąją parą užregistruoti 603 nauji KOVID-19 atvejai.

Rekomenduojami video