Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Australijoje dėl adatų braškėse suimta moteris – fabriko brigadininkė

Australijos policija, tirianti šalyje didelį nerimą sukėlusius incidentus, kai prekybos centruose parduodamose braškėse buvo rasta įsmeigtų adatų, pirmadienį paskelbė, kad pagrindine įtariamąja laikoma vieno ūkio buvusi brigadininkė.

Rugsėjį, kai uogose buvo aptikta metalinių smeigtukų ir adatų, prekybos centrai buvo priversti išimti prekes iš lentynų Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje, o ūkininkams teko sunaikinti savo derlių. Prekybininkai, platintojai ir augintojai patyrė milijonais JAV dolerių vertinamų nuostolių.

Per šiuos incidentus sužeistų žmonių nebuvo.

Šie nusikalstami veiksmai ir virtinė įtariamų klaidinančių pranešimų bei mėgdžiotojų atakų taip pat paskatino nacionalinę vyriausybę sugriežtinti baudžiamąją atsakomybę už vaisių ir daržovių gadinimą. Griežčiausia įmanoma įkalinimo bausmė buvo padidinta nuo 10 iki 15 metų.

50-metė My Ut Trinh, anksčiau dirbusi viename braškių ūkyje, kurio produkcijoje buvo rasta adatų, sekmadienį buvo suimta Kvynslando valstijos policijos ir apkaltinta dėl septynių prekių užteršimo atvejų.

„Ko gera, tai vienas sunkiausių tyrimų, kuriuose man yra tekę dalyvauti“, – žurnalistams Brisbane sakė detektyvas vyresnysis inspektorius Jonas Wackeris.

Pasak jo, M. U. Trinh, kuri yra vietnamietė imigrantė, prieš du dešimtmečius atplaukusi į šalį laivu ir vėliau gavusi Australijos pilietybę, „dirbo prižiūrėtoja viename ūkyje“. Kvynslando laikraštis „The Courier-Mail“ nurodė, kad ši moteris dirbo ūkyje „Berrylicious and Berry Obsession“, viename su adatų skandalu susijusių augintojų.

Laikraštis pridūrė, kad įtariamoji veikiausiai buvo supykusi ant savo darbdavių. Policijos surinktoje medžiagoje minimi pokalbiai, per kuriuos ji esą aptarinėjo su kitais keršto planus.

J. Wackeris nesutiko komentuoti, kokie galėjo būti M. U. Trinh motyvai, bet sakė, kad tyrėjai turi „tvirtų įrodymų“, įskaitant DNR pėdsakus.

Pasak jo, policija šalyje surinko 230 pranešimų apie braškių užteršimą, paveikusį 68 prekinius ženklus, daugiausiai Kvynslando valstijoje. Dauguma šių incidentų susiję su adatų prismaigstytomis braškėmis.

Vis dėlto buvo nustatyta ir „klaidinimo arba melagingų skundų“ atvejų, pridūrė J. Wackeris. Policija anksčiau apklausė mažiausiai du nepilnamečius, įtariamus melagingų perspėjimų skleidimu.

M. U. Trinh advokatas Michaelas Cridlandas atsiėmė prašymą paleisti jo klientę už užstatą, bet teigė, kad nėra nepriimtinos rizikos, jog moteris gali mėginti pabėgti. Teismas leido įtariamąją laikyti suimtą iki lapkričio 22 dienos.

 

Rekomenduojami video