Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Auklėtojos padėjėja išskleidė talentą piešti

Gargždų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ dirbanti mokytojos padėjėja Viktorija SURVILIENĖ vertinama ne tik kaip darbuotoja, bet ir kaip įstaigos dekoratorė. Jokių dailės mokslų nebaigusi moteris netikėtai atskleidė savo meninę pusę. Darželio sienas puošia jos piešiniai, kurie džiugina ne tik mažuosius lankytojus, bet ir jų tėvelius, įstaigos svečius ir darbuotojus.

Nukelia į miško pasaką

„Pati gimiau ir augau Gargžduose, tačiau šiuo metu su vyru esame įsikūrę Vaitelių soduose. Buvau vaiko priežiūros atostogose, o po to pradėjau dirbti čia – „Saulutės“ darželyje. Auklėtojos padėjėjos pareigas einu jau 1,5 metų. Būtent čia lopšelį lankė ir mūsų sūnus Ovidijus. Lopšelio-darželio sienos senos, man labai norėjosi žaismingumo, tai sumaniau truputį jas padažyti“, – šypsodamasi pasakojo V. Survilienė. Moteris pasitarė su grupės mokytoja ir „Zuikučių“ grupės patalpas nusprendė papuošti zuikučiais. Vos tik praveriamos grupės laukinės durys, patenkama tarsi į miško prieglobstį. Šakomis apglėbia šlamantis medis, gražiausias melodijas čiulba paukščiukai, o nuotaiką pakelia pūstauodegis zuikutis. Pasisveikinti galima ir su varlyte, kuri paslėpė iš senų laikų likusį nupjautą vamzdį.

20190607-093409

„Įstaigos direktorė net nežinojo, kad čia piešiu. Įėjo ir aiktelėjo. Apsilankiusieji giria mano darbus. Gražu ne tik man, bet ir jiems“, – džiaugiasi V. Survilienė. Besimokantį zuikį ji nupiešė ir pačioje grupėje, taip spalvomis sušildė seniai kapitalinį remontą mačiusias patalpas. „Aišku, turėtų būti kitoks pagrindas, ant kurio piešiu. Tačiau yra kaip yra. Šiemet planuoju pagražinti grupės miegamąjį, kad vaikų sapnai būtų dar saldesni“, – intriguoja talentą atskleidusi mokytojos padėjėja.

Ateičiai – daug planų

Viktorija atvira – pieštų dar daugiau, tačiau stokoja laiko. Mat grupėje esant vaikams tapyti negali: kenkia dažų kvapai. „Tačiau neapsiriboju mūsų grupe. Galiu piešti ir kitose. Mano mintyse jau vizualizuotos ir „Ančiukų“ grupės sienos. Piešiu ir ant puodelių, taip pat kuriu dekoracijas. Neseniai padariau didžiules gėles iš popieriaus, kurios papuošė vaikų pasirodymus salėje. Gali būtų naudojamos kaip nuotraukų dekoracijos. Ateityje neatmetu galimybės daryti ir populiariąsias foto sieneles“, – vardija planus kūrybinga moteris. Ji patikino, kad jokių dailės mokslų nėra baigusi, tačiau minčių lavinti šiuos įgūdžius neatsisako. „Intensyviau piešiu tik 2–3 metai. Didesnius projektus pradėjau įgyvendinti tik dabar. Nuostabus jausmas, kai realizuoji save“, – netveria džiaugsmu pašnekovė.

Viktorijos namai taip pat jau ragavo šeimininkės potėpių. Moters vyras parsivežė paveikslą, kuriame buvo vaizduojama moteris ant motociklo. „Jis manęs paprašė, kad šis vaizdas atsidurtų ant garažo sienos. Įgyvendinau jo svajonę, juolab kad pati vairuoju motociklą“, – pasakojo mokytojos padėjėja. Šią vasarą ji planuoja namuose dar įgyvendinti ne vieną projektą. „Galbūt kažkada piešiu ir kitų namuose pagal užsakymus, o dabar save realizuoju „Saulutėje“ ir namuose. Man patinka ir auklėtojos padėjėjos darbas. Žinoma, dirbant lopšelyje nėra kada nuobodžiauti, tačiau man smagu“, – užtikrino dviejų vaikų mama. Jos dukra Milena (11 metų) taip pat noriai ima teptuką į rankas ir prašo mamos patarimų.

 

Agnė ADOMAITĖ

 

banga,logo

Rekomenduojami video