Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Argentinoje keturi buvę kariškiai nuteisti kalėti iki gyvos galvos už „mirties skrydžius“

Argentinos teismas nuteisė kalėti iki gyvos galvos keturis buvusius kariškius už neteisminius susidorojimus su 1976-1983 m. m. karinio režimo priešininkais, vadinamus „mirties skrydžiais“.

Tai pirmadienį pranešė šalies Teisingumo ministerijos Žmogaus teisių departamentas.

„Šiandien San Martino antrasis federalinis teismas nuteisė kalėti iki gyvos galvos buvusius kariškius Luisą  Del Valle Arce, Eduardo Lance, Ángelį Delcisą Malacalzą ir Santiago Omarą Riverosą, kurie yra atsakingi už „mirties skrydžius“ Kampo de Majo bazėje“, - sakoma pranešime.

Jie pripažinti kaltais dėl keturių žmonių, kurie buvo laikomi viename iš slaptų kalėjimų karinio režimo priešininkams, neteisėto, laisvės atėmimo, kankinimo ir nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis. Nužudytųjų lavonai buvo rasti Atlanto vandenyno pakrantėje 1976-1978 m. m.

98 metų Riverosas jau atlieka bausmę kalėjime už kitus nusikaltimus, įvykdytus karinio režimo metais. Kiti nuteistieji, kuriems nuo 79 iki 93 metų, bus laikomi namų arešto sąlygomis, kol bus patikrinta jų sveikatos būklė. Gydytojai įvertins galimybę perkelti juos į kalėjimą.

Argentinos karinis režimas „mirties skrydžiais“ mėgino paslėpti susidorojimų su opozicionieriais pėdsakus. Sulaikyti valdžios priešininkai buvo dirbtinai užmigdomi, pernešami į karinį lėktuvą ir išmetami virš La Platos estuarijos ar Atlanto vandenyno.

1976 m. kovo 24 d. Argentinoje valdžią užgrobė kariškiai, kuriems vadovavo generolas Jorge Rafaelis Videla. Tada buvo paleistas parlamentas, įvesta komendanto valanda, uždrausta politinių partijų ir profsąjungų veikla, prasidėjo represijos. Žmogaus teisių gynimo organizacijų duomenimis, iki 1983 m. trukusios karinės diktatūros laikotarpiu Argentinoje be pėdsakų dingo 30 tūkst. žmonių.

Rekomenduojami video