Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apdovanotas milžinišką žuvį pagavęs Kėdainių žvejys

Kėdainių rajono žvejai ir medžiotojai rinkosi į susitikimą, kuris vyko Daukšių kaimo šaudykloje. Susitikimo metu spręstos medžiotojų ir žvejų problemos, buvo kalbama apie draugijos praeitį ir ateitį, artimiausius planus ir tikslus. Renginio vinimi tapo milžinišką žuvį pagavusio Kėdainių rajono žvejo Andriaus Liniausko apdovanojimas.

Nusprendė apdovanoti 

Įspūdingą laimikį sužvejojusį žveją sumanė pagerbti Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos narys Raimundas Barkauskas. Valdyba tokiam nario norui pritarė.

„Mes turime propaguoti žvejybos būdą „Pagavai – paleisk“. Šio žvejo Kėdainių rajone sugautas laimikis yra išties įspūdingas. Kiek didesnė žuvis, kuri yra Lietuvos rekordas, buvo sugauta privačiame tvenkinyje. O čia žmogus sugavo žuvį laukiniame tvenkinyje. Labai smagu, kad tai įvyko būtent Kėdainių rajone. Dar smagiau, kad žvejys žuvį paleido. Todėl ir norėjome žveją apdovanoti, jam padėkoti“, – įteikdamas apdovanojimą ir specialią skulptūrėlę su žvejo ir žuvies atvaizdu sakė vienas labiausiai mūsų krašte žvejybai atsidavusių žmonių R. Barkauskas.

Kėdainių rajono žvejai ir medžiotojai rinkosi į susitikimą, kuris vyko Daukšių kaimo šaudykloje. Susitikimo metu spręstos medžiotojų ir žvejų problemos, buvo kalbama apie draugijos praeitį ir ateitį, artimiausius planus ir tikslus. D. Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių rajono žvejai ir medžiotojai rinkosi į susitikimą, kuris vyko Daukšių kaimo šaudykloje. Susitikimo metu spręstos medžiotojų ir žvejų problemos, buvo kalbama apie draugijos praeitį ir ateitį, artimiausius planus ir tikslus. D. Kuprijanovo nuotr.

Žvejas nedaugžodžiavo

Susirinkusieji trumpai prisiminė, kad A. Liniausko žuvis buvo pagauta Mantviliškio tvenkinyje. Žvejui pavyko sugauti net 23,7 kilogramų galiūną. Milžiniška žuvis Jaunakaimio kaimo gyventojui užkibo birželio 5-osios vakarą.

Pasirodo, Jaunakaimio gyventojas yra tikras monstrų medžiotojas. Jam kiek anksčiau yra pavykę sužvejoti ir 7, ir 12 kilogramų sveriančias žuvis.

Atsiimdamas apdovanojimą A. Liniauskas nedaugžodžiavo: „Noriu tik vieno, kad mes galėtume ateiti prie vandens telkinių ir ramiai žvejoti.“

Spręstos problemos

Susirinkimo metu taip pat spręstos Kėdainių krašto medžiotojų ir žvejų problemos. Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius pasidžiaugė nuveiktais darbais ir ateities planais.

„Darbų nuveikta išties labai daug: organizuotos varžybos, mokymai, kiti renginiai. Labai džiaugiamės bendradarbiavimu su savivaldybe ir būsimais bendrais darbais“, – sakė pirmininkas L. Stanevičius.

Durys atviros

Su krašto medžiotojais ir žvejais susitiko ir rajono meras Valentinas Tamulis. Jis pabrėžė, kad savivaldybės durys medžiotojams ir žvejams visuomet atviros.

„Mieli žvejai ir medžiotojai, jūs esate Kėdainių bendruomenės dalis. Jei jūs turite problemų – mes jas sprendžiame kartu. Savivaldybė tikrai neatsiriboja nuo jūsų problemų, o yra pasiryžusi jas spręsti kartu. Mūsų durys jums visuomet atviros. Reikia belsti ir bus atidaryta“, – pažadėjo rajono meras V. Tamulis.

Kėdainių rajono mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis akcentavo, kad krašto žvejai ir medžiotojai turi išspręsti savo bėdas ir būti kaip viena darni šeima. D. Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių rajono mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis akcentavo, kad krašto žvejai ir medžiotojai turi išspręsti savo bėdas ir būti kaip viena darni šeima. D. Kuprijanovo nuotr.

Didelis darbas

Kėdainių rajono mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, išklausęs medžiotojų ir žvejų bėdas bei džiaugsmus, pasidžiaugė, kad dar šiais metais neliks vienos didžiausių krašto žvejų problemų – valčių nuleidimo vietos nebuvimo.

„Pirmiausia šis pokytis būtų aktualiausias žvejams, mat mūsų savivaldybėje nėra nė vienos vietos, kur atvykus su vandens transportu būtų galima saugiai jį nuleisti į vandenį. 

Vieta parinkta atsižvelgiant į projekto paraiškai taikomus minimalius atitikties reikalavimus bei atsižvelgiant į Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos rekomendacijas.

Žvejai ne kartą kreipėsi į savivaldybę, nes rajone nėra nė vienos vietos, kur būtų galima atvykti su priekaba ir patogiai nuleisti valtį į tvenkinį, tad visų pirma šis projektas būtų naudingas žvejams“, – kalbėjo P. Aukštikalnis.

Privalo būti kaip šeima

Vicemeras akcentavo, kad krašto žvejai ir medžiotojai turi išspręsti savo bėdas ir būti kaip viena darni šeima.

„Tarp medžiotojų ir žvejų turi būti darna. Jūs turite gyventi kaip šeima. Suprantama, kad nėra namų be dūmų, tačiau tuos dūmus jūs turite išsklaidyti. Medžiotojai, žvejai ir savivaldybė turi dirbti ranka rankon, kad įgyvendintume kuo daugiau naudingų projektų jūsų bendruomenei. Jūs turite norėti bendrauti, bendradarbiauti, o mūsų durys visada atviros. Jūs visada esate laukiami su savo pasiūlymais, idėjomis“, – sakė vicemeras.

Rekomenduojami video