Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Antrojo pasaulinio karo pilotas kovoja paskutinį mūšį dėl Britanijos

„1940-aisiais mes stovėjom vieni; galime padaryti tai vėl!“ – sako 91 metų Bryanas Neely (Brajenas Nilis), Antrojo pasaulinio karo pilotas, dabar kovojantis už tai, kad Didžioji Britanija išstotų iš Europos Sąjungos (ES).

Šis žvitrus veteranas nusitaikė į tuos, kas tvirtina, kad Britanija negalėtų klestėti ne Europos Sąjungoje (ES). Jo nuomone, atėjo laikas sutramdyti biurokratus, visame žemyne „naikinančius“ tapatybę.

„Mes to negalime? Tai didžiulis šlamštas. Žinoma, kad mes galime tai padaryti. Turėkit kažkiek narsos! Turėkit drąsos!“ – sakė buvęs Karališkųjų oro pajėgų (RAF) pilotas.

B.Neely tvirtai remia Britanijos išstojimą iš ES, dėl kurio bus balsuojama per birželio 23 dienos referendumą.

Nuo to laiko, kai prisidėjo prie kampanijos „Veterans for Britain“, jo išmanusis telefonas suskamba kas penkios minutės, o jis pats keliauja po šalį ir agituoja karius.

„Man tikrai patinka Europa. Tai nuostabi vieta, – pasakojo jis AFP prie puodelio arbatos tvarkingame savo buto sodelyje prestižiniame Noting Hilo rajone Londono vakaruose. – Visos valstybės Europos žemyne turi savo pačių istoriją ir aš nemanau, kad istoriją, kultūrą kaip nors turėtų naikinti biurokratai.“

„Kas yra tie žmonės Briuselyje? Palaukit, kol jie pakils į orą ir kai jų piloto kabina bus peršauta. Tie plutokratai, pinigų gniaužėjai ir politikai ... Jie nieko nežino apie kultūrą, istoriją“, – sakė jis.

B.Neely prisimena, kaip paauglystėje 1940-aisiais matė Britanijos mūšį, 25 vokiečių lėktuvus, kuriuos nuo Temzės upės vijo trys britų naikintuvai „Spitfire“.

„Tikrai, tikrai didžiavausi“, – sakė jis.

B.Neely įstojo į RAF ir būdamas 19-os su bombonešiu „Lancaster“ išskrido į pirmąjį antskrydį virš Vokietijos.

Paskutinė jo misija buvo numesti dideles fugasines aviacines bombas ant Adolfo Hitlerio Alpių slėptuvės 1944 metais. Ta misija jau pakilus į orą buvo atšaukta, nes pasirodė, kad nacistinės Vokietijos diktatorius yra Berlyne.

Karo metai paliko B.Neely jausmą, kad Britanija turi unikalų charakterį: išdidumo, stiprybės ir sugebėjimo greit atsigauti lydinį.

„1940 metais Diunkerke Europa buvo parblokšta ant nugaros, – sakė jis, primindamas sąjungininkų atsitraukimą iš žemyno į Britaniją, nacių Vokietijai užimant Vakarų Europą. – Mes 18 mėnesių stovėjom vieni, kol atėjo Amerika. Padarėme tai kartą, galime padaryti tai vėl.“

Tai, kad ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas), tokie pasaulio lyderiai kaip JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ir tarptautinės institucijos galvoja kitaip, B.Neely piktina.

„Tie finansų žmonės, jie nieko nežino. Kur, po galais, jie buvo 1940 metais? – klausė jis. – Buvo niūru, ... bet vienas žmogus stojo prieš: Winstonas Churchillis (Vinstonas Čerčilis). Mes nebūtume tokioje padėtyje, jei Churchillis vis dar būtų gyvas.“

B.Neely, kuris yra gimęs Indijoje, pirma kalbėjo hindi kalba ir tik paskui išmoko angliškai. Jis matė, kaip išgaravo britų imperija.

Dabar jis baiminasi dėl pačios Anglijos identiteto. Nevaržoma masinė imigracija iš likusios ES dalies yra dominuojantis referendumo kampanijos klausimas.

„Mes, kaip šalis, prarandame savo charakterį. Mūsų imigracija visiškai apsemia anglišką būdą, – sakė B.Neely. – Mūsų normos, mūsų gyvenimo būdas, mūsų kultūra pamažu naikinami.“

„Aš ne prieš imigraciją, bet esu labai už kontroliuojamą imigraciją. Jeigu Europa nori Anglijos, leiskite Anglijai būti Anglija“, – pridūrė jis.

Rekomenduojami video