Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ant Valensijos pastatų sienų atgimsta antikos dievai, titanai ir sparnuoti arkliai

Gatvės menininkų iš Ispanijos duetas „PichiAvo“ laukiamas garsiausiose galerijose ir muziejuose visame pasaulyje. Neseniai dinamiško menininkų dueto grafičių ir skulptūrų kūriniai pradėti eksponuoti Valensijoje.

Menininkai iš Ispanijos džiaugiasi ne vienerius metus dirbantys kartu ir puikiai pažįstantys vienas kitą. Dėl šios priežasties kiekvienas jų projektas įvykdomas sklandžiai, taip pat be didesnių ginčų ar nesutarimų.

„Mes dirbame pakaitomis – vienas iš mūsų piešia pirmą sluoksnį, kitas – antrą ir taip sluoksnis po sluoksnio mes kartu sukuriame meno kūrinį. Privalome pasitikėti vienas kitu ir nebūti egoistai – priešingu atveju pakenktume galutiniam rezultatui“, – mintimis dalijosi pašnekovai.

Šiuo metu vienas iš žymiausių gatvės menininkų darbų – 26 metrų aukščio statinys, kurį sukurti prireikė net pusantrų metų. Menininkų dueto skulptūrą – „Taika“, įkvėpė graikų poeto Aristofano darbai.

„Viduržemio jūros regiono kultūra paremta graikų bei romėnų kultūromis ir jų istoriniais darbais. Manome, kad žmogus privalo žinoti savo praeitį, savo „šaknis“ tam, kad galėtų ką nors sukurti ateičiai“, – tikino gatvės menininkas.

Anot „PichiAvo“ dueto menininkų, grafičiai – naujas būdas papasakoti tas pačias istorijas, kurias užminė prieš mus gyvenę menininkai. Dėl šios priežasties įvairiose Valensijos vietose galima išvysti dievus, titanus ir sparnuotus arklius, šmėžuojančius spalvotame grafičių fone.

Tiesa, skirtingus meno stilius į vieną kūrinį gebantis sujungti „PichiAvo“ menininkų duetas išpopuliarėjo ne vien Valensijoje, bet ir visame pasaulyje. Pavyzdžiui, Portugalijoje vykdant specialų užsakymą jie pavaizdavo vyno dievą Bakchą, o Denveryje, Kolorado valstijoje – dievų pasiuntinį Merkurijų. Šiuos graikų dievus galima išvysti ir kituose pasaulio kampeliuose, net ir Belgijoje ant jūrinių konteinerių.

„Tai meninio stiliaus pasirinkimas. Visi menininkai pasirenka pagrindus, kuo galėtų remtis, kuo tikėtų. Klasikinio meno vaizdiniai įkvėpė sukurti unikalų meninį stilių“, – teigė menininkų duetas.

Rekomenduojami video