Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Amerikos lietuviai šventė cepelinų dieną

Lietuviai pasaulyje savaitgalį minėjo pasaulinę cepelinų dieną. O Los Andžele, kur geras oras džiugina ir žiemą, parke surengta cepelinų iškyla. Kiek cepelinų joje suvalgė Amerikos lietuviai ir kokių skanauta daugiausiai, sužinokite reportaže iš Santa Monikos.

Los Andželo apskrityje, Santa Monikoje iš puodų vienas po kito dingsta cepelinai ir tuštėja spirgučių atsargos. Pasaulinės cepelinų dienos proga sekmadienį čia surengta cepelinų iškyla sutraukė beveik pora šimtų lietuviškų patiekalų mėgėjų. „Sakai „cepelinai“ ir mes būsim čia!“ „Mes šiandien pirkom keturiolika cepelinų, dar laukiam atvažiuojančių. Šiandien džiaugiamės, kartu švęsdami pasaulinę cepelinų dieną.“ „Keturis, visai šeimai vešiu po vieną.“ „Cepelinų kad būtų kiekvieną dieną, tai būtų džiaugsmas. Skanaus visiems.“

Vaizdo įrašo nuotr.

"Sužinojom, kad cepelinų diena šiandien, nusprendėm prisijungti.“ „Kadangi cepelinas – numeris vienas patiekalas, ką visą laiką valgom Lietuvoj grįžę.“ „Močiutė tai Lietuvoj, niekas nepadaro cepelinų.“ „Cepelinai labai skanūs, sveika, lietuviška. Dėl to lietuviai tokie stiprūs, nes cepelinus valgo“, – sako Kalifornijoje gyvenantys lietuviai Egidijus ir Vitalija Kavaliauskai.

„Prieš kelias dienas sapnavau, kad valgau cepelinus, ir supratau, kad ne Lietuvoje esu. Labai norėjau cepelinų. Sužinojau, kad šventė cepelinų, tai spėkit, ką veikiu“, – pasakoja dainininkė Kamilė Tumelytė.

Cepelinų losandželiečiai laukia net specialiai išsipuošę: „Užaugom ant šito maisto ir nostalgija.“ „Norėjom pabendrauti su draugais ir pasijusti lietuviais.“ „Čia labai graži vieta ir puiki proga susirinkti lietuviams.“ Skanauti tradicinio patiekalo lietuviai atsivedė ir vietinius draugus: „Smagu Los Andžele savo tradicijas švęsti, tai dėl to mes čia.“

Vaizdo įrašo nuotr.

„Aš bandžiau jų Kaune, man patiko ir buvo šaunu sužinoti, kad yra toks renginys čia.“ „Visi mano draugai amerikonai žino cepelinų skonį. Gal vieniems nepatinka, bet jie tyli, nes žino, kad tai mūsų pagrindinis patiekalas. Ir aš juos vadinu Led Zeppelin.“

„Geras dalykas! Gražu, kad jūsų bendruomenė susirenka. Tai pirmas kartas, kai ragauju šio patiekalo, bet labai skanu.“ Per pora valandų šventėje suvalgyta daugiau kaip 300 cepelinų. Du trečdaliai jų tradiciniai – su mėsa. „Pasaulyje nėra daug vietų, kur Pasaulinė cepelinų diena galėtų būti švenčiama gryname ore, piknike.

Labai džiaugiamės Los Andžele turėdami galimybę trumpom rankovėm marškinėliais pasipuošę gryname ore surengti pikniką“, – teigia Generalinio konsulato Los Andžele konsulė Agnė Gurevičienė. Štai, ką dar pasakoja iškylautojai: „Skanumynas… žodžių neturiu.“ „Aš visą laiką šoku, kai maistą skanų valgau.“ „Kai Lietuva taip toli, tai cepelinai tokie skanūs.“ „Traukia vien tik dėl to, kad primena Tėvynę.“

Vaizdo įrašo nuotr.

Švęsti cepelinų dienos susirinko ne tik vietos lietuviai, bet ir juos lankantys ar keliaujantys Los Andžele.

„Facebook išmetė, kad Los Andžele ir sakau, nu kaip čia – esu Los Andžele kelioms dienoms, iš tikrųjų cepelinų seniai valgiau. Jau pusę metų neragavau cepelinų.

Tai bus gera proga cepelinų paragauti Los Andžele. Ir smagu susitikti su lietuviais“, – kalbėjo Tomas. Los Andželo apylinkėse lietuviai cepelinų dieną susirinko švęsti net keliuose miestuose.

O šventės Santa Monikoje kulminacija – padėkos cepelinus nuo paryčių gaminusiai šeimininkei.

Rekomenduojami video