Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Alpėse deginamas besmegenis sufleruoja žiemos trukmę

Šveicarijos Alpėse deginamas sniego senis – ne koks vaikigalių pokštas ar triukas. Tai – rimta ceremonija, gal kiek primenanti mūsų Užgavėnes.

Tiesa, šiemet pasirinkta kita vieta. Dėl koronaviruso deginimo ritualas perkeltas prie atokaus Velnio tilto Šveicarijos centre, mat taip siekiama išvengti, kad nesibūriuotų žmonės. Iš vatos ir petardų padarytas žiemos simbolis prisitaikė prie vietos pavadinimo – rankose jis turi velnio trišakį, taip pat „patobulintą“ petardomis. Netrukus ugniagesių komanda padega kelių metrų aukščio sniego senio pakylą.

„Tai yra pavasario šventė, mininti Ciuricho ir kadaise jį valdžiusių žmonių tradicijas. Kita vertus, tai yra festivalis, kuriame deginamas sniego senis. Jei jis dega greitai, o netrukus sprogsta jo galva, galime tikėtis, kad vasara bus graži.“ – pasakoja Luki Meier, sniego senio statytojas. Dėl pandemijos nuspręsta šios šventės specialiai nerengti Ciuricho mieste. O štai šį tarpeklį galima saugiai aptverti ir neįleisti žmonių.

Tiesa, gyventojai tradicinėje deginimo ceremonijoje galėjo sudalyvauti, tačiau – stebėdami iš namų, mat ji buvo transliuojama per televiziją. Šiais metais sniego senis sproginėdamas sudegė per beveik 13 minučių – greičiau, nei įprastai. Tad šveicarai tikisi, kada vasara bus graži ir šilta.


Rekomenduojami video