Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Afrikinis kiaulių maras pasitvirtino dar viename Vokietijos kiaulių ūkyje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šiandien gavo oficialų pranešimą apie afrikinio kiaulių maro (AKM) viruso protrūkį naminių kiaulių ūkyje Vokietijoje.Virusas buvo aptiktas penimų kiaulių ūkyje, įsikūrusiame pietvakarių Vokietijoje, Forchheime, Badene-Viurtemberge. Ūkyje AKM nustatytas ištyrus trijų nugaišusių gyvūnų mėginius, laikomiems gyvūnams pasireiškė AKM virusui būdingi klinikiniai požymiai ir patologiniai pažeidimai. Ūkis, kuriame buvo laikomos 35 kiaulės, įsikūręs šalia Prancūzijos sienos.

Vokietijos kompetentingos institucijos teigia, kad situacija yra stebima, židinys šiuo metu likviduojamas, o ekspertai atlieka epidemiologinį tyrimą, siekiant atsekti užkrato šaltinį. Anot veterinarijos specialistų, daroma prielaida, kad tai gali būti įvežtinis ligos atvejis (žmogiškasis faktorius) per šiame Vokietijos ūkyje dirbančius darbuotojus. Ankstesni AKM protrūkiai šioje šalyje buvo pasireiškę rytinėje Vokietijos dalyje ir nuo šio naujausio atvejo yra nutolę daugiau kaip 500 km atstumu.

VMVT ragina stiprinti biosaugą

VMVT primena ir atkreipia Lietuvos kiaulių laikytojų dėmesį, kad AKM gali pasireikšti labai netikėtai, juolab, kad šiuo virusu užsikrėtusių šernų mūsų šalyje, ypač jos vakarinėje dalyje, nustatoma nuolat. Siekiant apsisaugoti nuo AKM, būtina labai atsakingai įgyvendinti biologinio saugumo priemones, tai ypač svarbu šylant orams, nes šiuo laikotarpiu tikimybė, jog virusas pateks į ūkius, itin padidėja.

Kiaulių augintojams primenama nešerti kiaulių šviežiai nupjauta žole, visus pašarus apdoroti termiškai.

Visas rekomendacijas kiaulių laikytojams ir nuolat atnaujinamą informaciją apie AKM virusą VMVT teikia savo tinklalapyje https://vmvt.lt.

Rekomenduojami video