Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Afganistano moterims nebeleidžiama keliauti nelydimoms vyro

Afganistaną valdantys talibai sekmadienį pareiškė, kad moterims, norinčioms keliauti ilgesnius atstumus, neturėtų būti leista važiuoti, jei jų nelydi artimas giminaitis vyras.

Dorybės skatinimo ir ydų prevencijos ministerijos parengtose gairėse visi transporto priemonių savininkai taip pat raginami leisti važiuoti tik toms moterims, kurios dėvi islamiškus hidžabus.

„Moterims, keliaujančioms ilgiau nei 72 kilometrus, neturėtų būti siūlomos transporto paslaugos, jei jų nelydi artimas šeimos narys“, – sekmadienį naujienų agentūrai AFP sakė ministerijos atstovas Sadeqas Akifas Muhajiras, patikslindamas, kad tai turi būti artimas vyriškos lyties giminaitis.

Šios rekomendacijos, išplatintos socialiniuose tinkluose, paskelbtos praėjus kelioms savaitėms po to, kai ministerija paprašė Afganistano televizijos kanalų neberodyti dramų ir muilo operų, kuriose vaidina moterys aktorės.

Ministerija taip pat paragino televizijos žurnalistes moteris laidų metu dėvėti hidžabus.

S. A. Muhajiras sekmadienį sakė, kad hidžabas taip pat bus reikalingas moterims, ieškančioms transporto. Ministerijos direktyvoje taip pat prašoma, kad žmonės nustotų leisti muziką savo transporto priemonėse.

Talibano hidžabo interpretacija, kuri gali būti nuo plaukų iki veido ar viso kūno dengimo, yra neaiški, o dauguma afganų moterų ir taip nešioja skaras.

Rugpjūtį perėmęs valdžią šalyje, Talibanas įvedė įvairius apribojimus moterims ir merginoms, nepaisant to, kad žadėjo švelnesnį valdymą, palyginti su jų pirmuoju buvimu valdžioje dešimtajame dešimtmetyje.

Kai kuriose provincijose vietinė Talibano valdžia buvo įtikinėjama vėl atidaryti mokyklas, tačiau daugelis mergaičių vis dar negali mokytis vidurinėse mokyklose.

Anksčiau šį mėnesį islamistų grupuotė savo aukščiausiojo lyderio vardu paskelbė dekretą, kuriuo nurodė vyriausybei užtikrinti moterų teisių įgyvendinimą. Tačiau dekrete nebuvo paminėta galimybė mergaitėms mokytis.

Aktyvistai tikisi, kad Talibano kova dėl tarptautinio pripažinimo ir pagalbos vienai skurdžiausių pasaulio šalių atnaujinimo paskatins juos padaryti nuolaidų moterų teisių srityje.

Svarbiausi pasauliniai donorai ne kartą minėjo, kad pagarba moterų teisėms yra viena iš sąlygų pagalbos tiekimo atnaujinimui.

Per ankstesnį Talibano valdymą moterų teisės buvo smarkiai apribotos. Jos buvo verčiamos dėvėti visą kūną dengiančias burkas, iš namų galėjo išeiti tik lydimos vyro, joms buvo uždrausta mokytis ir dirbti.

Rekomenduojami video