Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Merkel nemato ES sankcijų Rusijai pabaigos

Nėra jokios priežasties, kodėl Europos Sąjunga (ES) turėtų panaikinti Rusijai taikomas sankcijas, nes Maskva nevykdo Minsko susitarimo įsipareigojimų. Taip penktadienį publikuotame interviu teigė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, praneša „Reuters“.

A. Merkel leidybos grupei „Redaktions Netzwerks Deutschland“ (RND) teigė, kad 2014 m. aneksavusi Krymą ir teikdama pagalbą separatistams Rytų Ukrainoje, Rusija sukėlė rimtą krizę.

„Europa turėjo kaip nors reaguoti į šiuos pamatinių principų pažeidimus“, – teigė A. Merkel.

Vokietijos kanclerė pridūrė, kad ji, kartu su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u, iš visų jėgų stengiasi, kad, nepaisant visų sunkumų, Rusija ir Ukraina įgyvendintų Minsko taikos susitarimą. Anot A. Merkel, tai – pagrindinis veiksnys, lemiantis sankcijų taikymą dabar ir lemsiantis tai ateityje.

Birželį ES susitarė pratęsti Rusijai taikomas energetines, finansines ir gynybos sankcijas iki ateinančių metų sausio pabaigos.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris ir kiti aukšto rango Vokietijos socialdemokratų partijos nariai, kurie yra A. Merkel partneriai valdančiojoje koalicijoje, pasisakė kiek švelniau. Jie teigė, kad, jei taikos procese bus matomas progresas, ES turėtų palaipsniui panaikinti sankcijas Rusijai.

Rekomenduojami video