Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Merkel: "Koronaviruso pandemija – didžiausias iššūkis Vokietijai nuo karo"

Su koronaviruso pandemija kovojanti Vokietija šiuo metu patiria didžiausią iššūkį „nuo Antrojo pasaulinio karo“, trečiadienį pareiškė šalies kanclerė Angela Merkel, per televiziją ragindama piliečius laikytis griežtų karantino priemonių.

Per savo dramatišką kreipimąsi į tautą A. Merkel ragino visus savo indėliu prisidėti prie kovos su pasaulyje išplitusiu viruso, privertusiu imtis taikos metu neregėtų judėjimo suvaržymų.

„Padėtis yra rimta. Vertinkite ją rimtai. Nuo Vokietijos pakartotinio suvienijimo – ne, nuo Antrojo pasaulinio karo mūsų šalis nebuvo susidūrusi su iššūkiu, kuris yra taip smarkiai priklausomas nuo mūsų kolektyvinio solidarumo“, – kalbėjo ji.

Nors A. Merkel per 15 metų darbo kanclerės poste patyrė sunkių išbandymų, tokių kaip pasaulinė finansų krizė, 2015 metų pabėgėlių krizė ir „Brexitas“, veteranė lyderė dar niekada nesikreipė į piliečius per tiesioginį eterį, neskaitant naujametinių sveikinimų.

„Nuoširdžiai tikiu, kad galime sėkmingai įvykdyti šią užduotį, jeigu visi piliečiai iš tikrųjų supras savo pačių uždavinius“, – sakė A. Merkel.

 Federalinė vyriausybė ir žemių administracijos šalyje pastarosiomis dienomis jau uždarė mokyklų, daug verslo įmonių ir viešųjų erdvių, desperatiškai stengdamosi sulėtinti viruso plitimą. Vis dėlto šalis nepaliepė gyventojams likti namuose, nors Prancūzija, Belgija, Italija ir Ispanija įsivedė daug griežtesnius suvaržymus.

Vokiečiai toliau džiaugėsi pavasario saule lauke ir bendravo, o toks elgesys rodė, kad valdžios pastangos įtikinti žmones vengti glaudžių kontaktų nedavė pageidaujamų rezultatų. A. Merkel, kilusi iš buvusios komunistinės Rytų Vokietijos, sakė suprantanti, kaip sunku išsižadėti „sunkiai iškovotų teisių“, tokių kaip laisvė judėti ir keliauti.

Tokie sprendimai demokratinėje šalyje niekada negali būti lengvai priimami ir gali būti tik laikini, pridūrė ji. „Vis tik šiuo metu jie yra būtini, kad būtų gelbstimos gyvybės“, – pabrėžė kanclerė.

Rekomenduojami video