Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Merkel įspėja laikytis saugumo standartų Baltarusijoje statant branduolinę jėgainę

Vokietijos federalinė kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel) įspėjo laikytis saugumo standartų Baltarusijoje statant branduolinę jėgainę. Ši statyba kaimyninėje šalyje kelia Lietuvai „tam tikrą susirūpinimą", - pareiškė ji ketvirtadienį po susitikimo su Lietuvos Premjeru Sauliumi Skverneliu, praneša agentūra AFP.

A. Mekel patikino, jog Vokietija sieks, kad „techniniai standartai būtų kiek įmanoma aukšti". Černobylio branduolinė katastrofa, anot jos, parodė, kad „atominių elektrinių saugumas turi didžiulę reikšmę".

Po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje A. Merkel taip įspėjo dėl išgalvotų žinių skleidimo. Turėdama omenyje pramanytus kaltinimus vokiečių kariams Lietuvoje išprievartavus mergaitę, ji sakė, jog būtina būti budriems. Šiuo atveju buvo svarbu, „kad mums greitai pavyko išsiaiškinti, jog tai melaginga informacija", - kalbėjo kanclerė. Greitai reagavus, kaltinimų esą „greitai neliko". „Tačiau mes šioje vietoje privalome būti budrūs, kas liečia melagingus pranešimus", - akcentavo A. Merkel.

Vasario viduryje Lietuvos parlamento pirmininkas gavo elektroninį laišką, kuriame vokiečių kariai kaltinami išprievartavę lietuvių mergaitę. Tuomet Lietuvos tarnybos pradėjo tyrimą ir nustatė, kad nėra nei aukos, nei nusikaltėlių. Kas siuntė laišką, nežinoma.

Vokiečių žurnalas „Spiegel", remdamasis NATO diplomatais", tada rašė, kad tai „tikslinė Rusijos ataka, siekiant diskredituoti Bundesverą ir NATO".

A. Merkel ketvirtadienį gyrė dvišalius santykius su Lietuva. Anot jos, dėl „Brexit" abiejų šalių laukia „panašūs iššūkiai". S. Skvernelis pabrėžė, kad Lietuva ir Vokietija yra už „ES vienybės išsaugojimą". Jo šaliai „nėra alternatyvos" Europos Sąjungai, sakė jis.

Rekomenduojami video