Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Medalinskas: dar neaišku, ar A. Abromavičių atstatydins

Šiuo metu dar nėra aišku, ar Ukrainos ekonomikos ir prekybos ministrą Aivarą Abromavičių atstatydins, LRT RADIJUI sako Mykolo Romerio universiteto politologas Alvydas Medalinskas. „Panašu, kad iki vasario 16 d. matysime labai daug įvairių pasistumdymų Ukrainos politikoje, einama prie neeilinių parlamento rinkimų, kurių baigtis gali būti nenuspėjama“, – sako jis.

Ukrainos ekonomikos ir prekybos ministras iš Lietuvos A. Abromavičius pranešė, kad traukiasi iš pareigų. Pagrindine priežastimi jis įvardijo konfliktą su prezidento Petro Porošenkos frakcijos pirmininko pavaduotoju Ihoriu Kononenka.

A. Medalinskas sako, kad A. Abromavičius užėmė labai nelengvą poziciją – nuo pat pradžių labai daug kišosi tiek prezidento, tiek premjero žmonės. „Vienas iš teigiamiausių dalykų, kurį pripažįsta ir jo kritikai, ir palaikytojai, kad jis nepiktnaudžiavo savo tarnybine padėtimi. Amerikos ambasadorius sako, kad A. Abromavičius buvo tas, kuris vykdė ekonomines reformas“, – kalba MRU politologas.

Europos Parlamento pirmininko patarėjas Arnoldas Pranckevičius pastebi, kad toks staigus atsistatydinimas nėra gerai, nes auga įtampos valdančiojoje koalicijoje, oligarchinės struktūros vėl perima šalies valdymą. A. Medalinskas  su tokia nuomone ne visai sutinka – jo teigimu, nors valdžioje naujųjų oligarchų ir mažiau, oligarchinės struktūros Ukrainoje ir po Maidano nebuvo pasitraukusios.

„Šiuo metu dar nėra aišku, ar ministrą atstatydins. Jau praėjusių metų pabaigoje teko girdėti, kad prezidentinės frakcijos nariai jaučia nepasitikėjimą ministru A. Abromavičium. Šiuo metu Ukrainai reikia daryti ekonomikos reformas, kovoti su korupcija, bet panašu, kad iki vasario 16 d. matysime labai daug įvairių pasistumdymų politikoje, einama prie neeilinių parlamento rinkimų, kurių baigtis gali būti nenuspėjama“, – sako A. Medalinskas.

Pasak A. Abromavičiaus, I. Kononenka į valstybės valdomas bendroves, tarp kurių ir chemijos pramonės bendrovė, bandė įdarbinti savo aplinkos žmonės. „Prieš dvi dienas vienas kandidatas pateikė savo dokumentus bei pareiškė „aš jūsų naujas pavaduotojas, aš esu I. Kononenkos komandos narys, mano kandidatūra jau suderinta“. Vėliau man paskambino prezidento administracija ir primygtinai pareikalavo pasirinkti šį žmogų. Atsakiau, jog nebūsiu šio žaidimo dalimi, ir paprašiau, kad mane atleistų iš pareigų“, – Ukrainos žiniasklaidai sakė A. Abromavičius.

I. Kononenka pareiškė norą išgirsti Ukrainos ekonomikos ir prekybos ministro pasiaiškinimą frakcijos posėdyje ir sakė, kad svarstys klausimą dėl jo atsistatydinimo. „Nutariau, jog palengvinsiu jo darbą ir pats atsistatydinsiu iš pareigų. Mes su visa komanda esame  pasiruošę tuoj pat pasitraukti, nenorime, kad procesas užsitęstų. Nuoširdžiai dėkoju visai savo komandai Ekonomikos ministerijoje, taip pat partneriams užsienyje, bendraminčiams vyriausybėje ir parlamente už viską, ką kartu nuveikėme“, – kalbėjo Ukrainos ekonomikos ir prekybos ministras.

A. Abromavičius pareiškė, kad džiautųsi galėdamas tęsti ekonomikos reformas, tačiau, esant tokioms aplinkybėms, būtų sąžiningiau pasitraukti: „Turime atsikratyti tų, kurie melžia Ukrainos ekonomiką. Tokių žmonių turi nelikti Ukrainos politikoje.“

Rekomenduojami video