Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Lukašenka: nenoriu, kad šalis būtų supjaustyta į gabalus

Baltarusijoje nesiliaunat opozicijos protestams Aleksandro Lukašenkos režimas pareiškė įvedantis sankcijas demokratinius pokyčius šalyje palaikančiai Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims. Kremliuje viešintis Baltarusijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad tai atsakas į Lietuvos, Latvijos ir Estijos Minsko rėžimui įvestas sankcijas. Tuo metu Lietuva skelbia apie šimtą tūkstantinį paramos planą nuo rėžimo nukentėjusiems baltarusiams.

Pirmadienį Baltijos šalims įvedus sankcijas Baltarusijos rėžimui, šiandien į Maskvą atvykęs Baltarusijos užsienio reikalų ministras pareiškė apie atsakomuosius veiksmus. „Esame informuoti apie asmeninių sankcijų sąrašą, kurį įvedė trys Baltijos šalys.

Norėčiau pasakyti, kad mes vakar suderinome pasiūlymus, ir jie jau patvirtinti dėl asimetrinių sankcijų taikymo atitinkamiems Lietuvos, Latvijos ir Estijos asmenims“, – sako Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimir Makei.

Lietuva sankcijas A. Lukašenkos režimui įvedė dėl rinkimų klastojimo ir smurto prieš taikius demonstrantus, kuris nesiliauna jau ketvirtą savaitę. Vien vakar per taikius studentų protestus belangėje atsidūrė mažiausiai 80 asmenų. Tarp jų ir nepilnamečiai moksleiviai. Viso Baltijos sankcijų sąraše 29-ni asmenys ir pats Baltarusijos autoritarinis lyderis. Savo ruožtu A. Lukašenkos režimas sako, kad į atsakomąjį juodąjį sąrašą, kuriame esantys asmenys negalės atvykti į Baltarusiją, įtraukti asmenys, neva uoliai bandę kištis į Baltarusijos vidaus reikalus: paskelbę nepriimtinų politinių pareiškimų ir pateikę konkrečių pasiūlymų dėl finansinės paramos valdžios oponentams.

Premjeras Saulius Skvernelis sako nematantis pagrindo tokiam kaimyninės šalies valdžios žingsniui. „Aišku, tai yra šalies reikalas, jeigu jie mato pagrindą taikyti nors vienam Lietuvos politikui ar pareigūnui kažkokias sankcijas, tai jų apsisprendimo reikalas yra. Šiandien aš nematau jokio pagrindo tą daryti“, – pasakoja premjeras.

Dar vakar, įpykęs dėl Baltijos šalių sankcijų A. Lukašenka pareiškė planuojantis susitarti su Rusija ir dėl baltarusiškų krovinių tranzito nukreipimo nuo Baltijos šalių į Rusijos uostus. Lietuvos premjeras sako, kad toks žingsnis ekonomiškai pakenktų tik patiems baltarusiams. „Dėl grasinimo susijusio su krovinių pervežimu, tai mes žiūrim pakankamai rimtai. Dar karta galiu pakartoti, kad tai visiškai nepagrįstas sprendimas, tai būtų politinis sprendimas kenkiantis pačiai Baltarusijos respublikai“, – teigia S. Skvernelis.

Be to, vyriausybė šiandien paskelbė pradėjusi įgyvendinti ir ne vieno šimto tūkstančių eurų vertės, paramos Baltarusijos žmonėms planą, kuriame numatoma padėti nuo A. Lukašenkos režimo represijų nukentėjusiems baltarusiams.

„Yra priimti sprendimai ir dėl finansinės paramos „EHU“ universitetui ir stipendijoms 100 studentų, ir gydymo paslaugos, reabilitacijos paslaugos nukentėjusiems nuo represijų žmonėms, taip pat teisinė pagalba. Galiausiai net ir priimti sprendimai ieškoti būdų, tos įmonės, kurios nusprendė iš Baltarusijos, aukštųjų technologijų įmonės, pasitraukti, kad joms geriausia vieta būtų Lietuva“, – kalbėjo S. Skvernelis.

 Tuo metu Kremlius nepatenkintas parama Baltarusijos opozicijai vėl ėmė svaidytis grasinimais griežtai atsakyti visiems bandantiems neva atplėšti Baltarusiją nuo Rusijos. „Didinama įtampa per Europos Sąjungą, NATO; iš ten girdisi gana destruktyvūs pareiškimai ir mes, žinoma, matome Šiaurės Atlanto aljanso aktyvumą netoli Baltarusijos sienų, kurios taip pat yra Sąjunginės valstybės išorės sienos“, – sako Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. S. Lavrovas, nepateikdamas jokių įrodymų šiandien pareiškė, neva Ukrainoje protestus Baltarusijoje kurstyti treniruojami ekstremistai.

Kiek ankščiau V. Putinas pareiškė, kad ekstremistinėms jėgoms ėmus kelti chaosą Baltarusijoje jis yra pasiruošęs į šalį įvesti specialiai suformuotas pajėgas. Taikius protestus šalyje pavaizduoti kaip kruviną maištą prieš jį vis labiau stengiasi ir pats A. Lukašenka pareiškęs, kad į valdžią atėjusi opozicija ims žudyti žmones ir jų vaikus.

„Nenoriu, kad mano šalis, kurią pastačiau iš imperijos griuvėsių, būtų supjaustyta į gabalus, ir aš nenoriu, kad joje dirbantys sąžiningi, padorūs žmonės būti nužudyti. Tai nebus valymas, kaip kai kurie sako. Tai bus kraujo klanas. Tai, kas įvyko Ukrainoje, atrodys kaip pasivaikščiojimas parke“, – pasakoja Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka.

Augant Kremliaus pastangoms palaikyti A. Lukašenkos režimą, ketvirtadienį apie vizitą į Minską paskelbė Rusijos premjeras Michailas Mišustinas, tuo tarpu Baltarusijos gynybos ministras penktadienį lankysis Maskvoje.

Rekomenduojami video