Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
2153 pasaulio milijardieriai yra turtingesni už 60 proc. skurdžiausių planetos gyventojų

Pasaulio milijardierių skaičius per pastarąjį dešimtmetį padvigubėjo, jie dabar yra turtingesni už 60 proc. skurdžiausių pasaulio gyventojų, rodo labdaros organizacijos „Oxfam“ atliktas tyrimas.

Pasak tyrimo autorių, prasčiausiai gyvena neturtingos moterys ir mergaitės, nes jos „kasdien po 12,5 mlrd. valandų dirba neapmokamą darbą“, kuris yra vertinamas mažiausiai 10,8 trln. dolerių per metus.

„Mūsų sugedusios ekonomikos pildo milijardierių ir didžiųjų verslo įmonių kišenes paprastų vyrų ir moterų sąskaita. Nenuostabu, kad žmonės pradeda abejoti, ar milijardieriai išvis turėtų egzistuoti“, – sakė „Oxfam“ vadovas Indijoje Amitabhas Beharas.

„Praraja tarp turtuolių ir skurdžių nebus panaikinta be sąmoningų kovos su nelygybe priemonių“, – artėjant kasmetiniam Pasaulio ekonomikos forumui Davose, kur jis atstovaus „Oxfam“, teigė A. Beharas.

Kasmetinė „Oxfam“ ataskaita apie pasaulinę pajamų nelygybę tradiciškai yra skelbiama prieš pat forumo Šveicarijos Alpių kurorte pradžią.

Ataskaitoje pateikiama stulbinančios statistikos.

„22 turtingiausi vyrai ir moterys turi daugiau turto nei visos moterys Afrikoje“, – sakoma ataskaitoje.

„Oxfam“ teigimu, jei pasaulio turtingiausias 1 proc. gyventojų 10 metų mokėtų 0,5 proc. dydžio turto mokestį, tai būtų lygu investicijoms, reikalingoms sukurti 117 mln. naujų darbo vietų pagyvenusių žmonių ir vaikų priežiūros, švietimo ir sveikatos apsaugos srityse.

„Oxfam“ tyrimas paremtas žurnalo „Forbes“ ir Šveicarijos banko „Credit Suisse“. Tiesa, šiuos duomenis ginčija kai kurie ekonomistai.

„Oxfam“ surinkti duomenys rodo, kad 2 153 pasaulio milijardieriai turi daugiau turto nei 4,6 mlrd. skurdžiausių žmonių Žemėje.

Ypač dėl pajamų nelygi kenčia moterys ir mergaitės, nes jos dažniausiai yra globėjos, kurios „priverčia mūsų ekonomikų, verslų ir visuomenių ratus suktis“, sakė A. Beharas.

„Jos dažnai neturi pakankamai laiko siekti išsilavinimo, užsidirbti pragyvenimui ir pasisakyti, kaip turėtų veikti mūsų visuomenės, todėl jos yra įkalintos pačiame ekonomikos dugne“, – pridūrė „Oxfam“ atstovas.

Pasak „Oxfam“, visame pasaulyje 42 proc. moterų negali susirasti darbo, nes jos yra atsakingos už kitų žmonių priežiūrą, palyginti, tokių vyrų yra vos 6 proc.

Rekomenduojami video