Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
11 faktų, kurių nežinojote apie Estiją

Estija – viena iš trijų Baltijos valstybių, tad net skiriami Latvijos juos vis tiek laikome kaimynais. Bet ar tikrai gerai pažįstame juos pažįstame? Pateikiame 11 faktų apie Estiją, kuriuos vargu ar žinojote.

1. Estija – miškingiausia Baltijos šalių valstybė. Net 50 proc. jos teritorijos dengia miškai, kuriuose galima sutikti net lokių, lūšių ir vilkų. Dar 20 proc. šalies teritorijos užima pelkės. Unikali Estijos pramoga – pasivaikščiojimas po pelkes avint specialius tam skirtus batus.

2. Estai juokauja, kad jų šalyje gyvena apie 1000 lietuvių, ir panašiai tiek pat meškų.

3. Estija – tankiausiai meteoritų kraterių nusėta šalis pasaulyje. Didžiausias iš jų Saaremo saloje esantis Kaali krateris, kur prieš 4 tūkst. metų meteoritas išmušė 110 m skersmens ir 22 m gylio kraterį. Dabar jame telkšo Kalio ežeras.

4. Estijos pakrantės ilgis 6 kartus viršija jo sausumos sieną;

5. Dabar kaip ramybės oazė tarp turistų garsėjančios Saaremo salos pavadinimas kadaise kėlė Baltijos jūros regiono gyventojų siaubą, kadangi IX–XIII a. čia gyveno nuožmūs, Baltijos vikingais vadinami piratai, kadaise sugebėję net nusiaubti Švedijos sostinę ir net pagrobė Norvegijos karalienę Astridą su sūnumi.

 6. Estijos sostinės Talino pavadinimas yra senovinis, manoma, kilęs iš danų kalbos frazės taani linna, reiškiančios „danų pilis“. tačiau šiuo pavadinimu miestas žinomas tik nuo 1918 metų. Anksčiau miestas vadintas Reveliu.

7. Daugumoje Estijos miestų gyventojai viešuoju transportu naudojasi nemokamai.

8. 2222 – tiek salų Baltijos jūroje priklauso Estijai.

9. Nors Estija viena mažiausiai religingų valstybių pasaulyje (tik 16 proc. piliečių teigia, jog religija jiems svarbi), Taline įstatymu uždrausta statyti aukštesnius pastatus už Oleviste bažnyčią (123,7 m).

10. Estams patinka neįprastos sporto šakos. Būtent estai daug metų dominuoja suomių sugalvotose žmonų nešimo varžybose. Mūsų kaimynai pasižymėjo ne tik kaip geri žmonų nešikai, bet net sugalvojo specifinį žmonų nešimo būdą, kuris taip ir vadinamas – estiškuoju. Dar viena netradicinė, bet Estijoje populiari sporto rūšis – kiiking. Šiame sporte supamasi didelėmis sūpynėmis apsisukant 360 laipsnių kampu.

11. Pasiekimai tradicinėse sporto rungtyse taip pat verčia pavydėti. Milijonui Estijos gyventojų tenka 25,5 olimpinio medalio – gerokai daugiau nei Latvijos ar Lietuvos sportininkams.

  Žinoma, tai toli gražu ne visi įdomūs faktai apie Estiją ir, tiesa pasakius, geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti.

Neabejojame, jog aplankę Estiją ne tik išgirsite dar daugiau neįtikėtinų faktų, bet ir pamatysite įspūdingų vaizdų. Estija garsėja savo parkais, istoriniais bei pažintiniais lankytinais objektais, kuriuos verta aplankyti bet kuriuo metų laiku. Pavyzdžiui, kad ir per artėjančias moksleivių atostogas.

Rekomenduojami video