Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
10 įdomybių apie Gytį Paškevičių

Lietuvos muzikos seru pramintas Gytis Paškevičius išskirtinai „Šiaurės rytams“ atskleidžia 10 įdomiausių dalykų apie save. Kalbamės apie įdomiausią knygą, kelionių ir koncertų nuotykius, šunis ir kates bei hobį, be kurio atlikėjas neįsivaizduoja savo gyvenimo.

ĮSIMINTINIAUSIAS NUOTYKIS KONCERTO METU

Labiausiai įsiminė 1988-ųjų gastrolės Turkijoje – ten išvykau kartu su estradiniu orkestru „Oktava“. Turėjau atlikti turkišką dainą – niekas dainos žodžių nedavė, tai išmokau viską iš klausos. Skrisdami lėktuvu iš Maskvos į Turkiją supratom, kad reikia iš naujo mokytis – žodžiai ne visi teisingi. Kai pradėjome pasirodymą, uždainavau įžangą, priedainį ir pamiršau antro posmelio žodžius! Su kolegomis dainą vėl pradėjome iš pradžių, bet, nors nusišauk, ties antru posmu vėl tas pats. O juk tokia svarbi publika, susirinkę geriausi atlikėjai iš įvairiausių pasaulio kampelių! Galiausiai publika pradėjo dainuoti antrąjį posmą – pasirodo, ta turkiška daina, kurią turėjau dainuoti, buvo hitas ir visi ją mokėjo. Pradėjus publikai dainuoti aš ir pats žodžius prisiminiau (šypsosi).

DIDŽIAUSIAS IŠŠŪKIS GYVENIME

Manau, kad tarnybos metai, kai patekau trejiems metams į povandeninį laivą. Buvau dvidešimtmetis vaikis – rusiškai mokėjau pasakyti labas ir viso gero. Pirmieji mėnesiai povandeniniame laive buvo didžiausias iššūkis – griežtos taisyklės, nepažįstama kalba ir rusų tėvavardžiai, kuriuos visus privalėjau išmokti, nes tik taip buvo galima kreiptis.

MĖGSTAMIAUSIA KNYGA

Mėgstu dokumentines knygas ir esu daug kūrinių skaitęs apie žinomus pasaulio žmones. Tačiau nė viena knyga neprilygsta rusų rašytojo D. Тomas knygai „Varatila finansava mira“, kurią norėtųsi vėl perskaityti. Joje pasakojama apie galingiausius ir turtingiausius pasaulio žmones. Knygoje aprašytas jų gyvenimas, kaip jie tapo turtingi, parodoma, kaip valstybės tampa stipriomis ir geriausio pragyvenimo lygio šalimis.

HOBIS, BE KURIO NEGALI GYVENTI

Žvejyba. Dabar intensyviai ruošiuosi koncertiniam turui ir įrašinėju naują albumą, tačiau laiko žūklei visada randu! Mėgstu būti gamtoje, ypač prie vandens telkinių, ir šio pomėgio neiškeisčiau į jokią kitą veiklą, išskyrus dainavimą (šypsosi). Tai dar vienas mano hobis, be kurio neįsivaizduoju savo gyvenimo. Galiu valandų valandas leisti studijoje, įrašinėti dainas. Skirtumas tarp šių hobių toks, kad vienas jų tapo mano darbu, o kitas liko laisvalaikio veikla.

GERIAUSIA KELIONĖ

Niekada neužmiršiu žvejybinės kelionės prie Baikalo ežero – iki šiol su draugais ją prisimename! Tai buvo 10 dienų išlikimas (juokiasi)! Ir nebe žvejyba mums tada rūpėjo, o tai, kaip per nuolatines liūtis pripučiamomis valtimis nuplaukti 100 km. Tai buvo tikrų tikriausias „raftingas“! Ši kelionė buvo ekstremaliausia – pradedant miegojimu su batu po galva, baigiant atsargiu vaikščiojimu po mišką, kad nesutiktum meškų. Šioje kelionėje komforto buvo absoliutus minimumas, tačiau nuotykių ir patirtų įspūdžių – daugybė. Kitas dalykas – ten esanti gamta, kuri paliko neišdildomą įspūdį! Turiu nuotraukų albumą iš šios kelionės – kai pasiimu jį pažiūrėti, negaliu patikėti, jog prieš septynerius metus buvau šiose vietose.

MĖGSTAMIAUSIAS FILMAS

Labai laukiu paskutinio „Sostų karų“ sezono. Į šį serialą žiūriu per tokią prizmę – jeigu „Sostų karų“ fantastinius ir mistinius veikėjus susodintum į „mersus“, tai niekas nepasikeistų. Tokie pat karai vyksta ir dabar. Taip pat labai geras prancūzų filmas „Neliečiamieji“ – paliko didžiulį įspūdį kaip ir kinas „Septynios sielos“. Tačiau, ko gero, „Matricos“ trilogijai niekas neprilygs – tai istorija, kuri priverčia susimąstyti. Manau, kad režisierius žiūrovui leidžia suprasti, jog reikia galvoti apie tai, kur mes gyvename ir ką mes čia darome.

 KOKS JŪSŲ LAIMINGAS SKAIČIUS?

Manau, kad 4, nes šį rudenį manęs laukia koncertinis turas keturiose didžiausiose Lietuvos arenose (juokiasi). O jeigu rimtai, tai pastebėjau, kad visi skaičiai man neša laimę. Net ir 13. Ir penktadienis man geras (juokiasi).

KATĖS AR ŠUNYS?

Dabar auginu šunį – gavau dovanų prieš aštuonerius metus, bet kates irgi mėgstu. Apskritai keturkojai yra geriausi žmonių draugai – visada šalia, pakelia nuotaiką ir nuima stresą.

SKANIAUSIAS PATIEKALAS

Neturiu vieno skaniausio patiekalo. Labai mėgstu tradicinius kitų šalių valgius, pavyzdžiui, iš kelionės prie Baikalo ežero parsivežiau tokį receptą – supjaustai kiršlį gabaliukais, uždedi svogūno, citrinos, pipirų ir druskos, sumaišai ir palaikai apie pusvalandį šaltai. Valgyti šią žuvį reikia šaltą ir nekeptą – tai tikrai labai skanu. Taip pat mėgstu uzbekišką plovą, sušius, itališką maistą.

MUZIKOS AUTORITETAS

Muzikos autoritetas man – tai atlikėjas, kuris tam tikru metu padeda tobulėti. O tokių per mano gyvenimą buvo tikrai daug ir vis atsiranda naujų. Kai esi muzikantas, sunku net vieno žanro labiausiai mėgstamą atlikėją įvardyti. Klausausi įvairios muzikos – pagal nuotaiką arba tai, kada muzikantai išleidžia naujus kūrinius.

Akvilė Pušinskaitė,

MB „Pergalės strategija“

komunikacijos specialistė

2017-04-25

Rekomenduojami video