Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Viskas, ką būtina žinoti, besiruošiant kataraktos operacijai

Katarakta – viena iš dažniausių regos netekimo priežasčių. Šią akių ligą galima gydyti tik chirurgiškai – atliekant kataraktos operaciją. Kataraktos gydymas, iš pirmo žvilgsnio, atrodo labai paprastai – operacijos metu pašalinamas sudrumstėjęs lęšiukas ir į jo vietą įdedamas dirbtinis lęšiukas.

Tobulėjant intraokulinių lęšių ir akių chirurgijos technologijoms, kataraktos operacijos dažniausiai atliekamos be jokių komplikacijų ir geras paciento regėjimas atgaunamas iš karto po operacijos. Tačiau tam, kad operacija būtų atlikta sėkmingai ir būtų išvengta kataraktos komplikacijų, pacientui būtina tinkamai pasiruošti kataraktos operacijai. Pateikiame Jums trumpą atmintinę, padėsiančia tinkamai pasiruošti kataraktos operacijai.

Kataraktos simptomai

Tam, kad būtų galima pradėti gydyti kataraktą, iš pradžių būtina ją diagnozuoti. Nors katarakta labiausiai būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, ši akių liga gali būti įgimta arba išsivystyti jauniems žmonėms dėl kitų akies ligų, traumų, neigiamo aplinkos poveikio. Rekomenduojame kreiptis į gydytoja oftalmologą, jeigu pastebėjote šiuos kataraktos simptomus:

  • vaizdus matote neryškiai;
  • vis sudėtingiau atskiriate tamsą ir šviesą;
  • juntamas didelis akių nuovargis atliekant kasdienes užduotis (skaitant, vairuojant automobilį);
  • objektus matote gelsvame fone;
  • vaizdo dvejinimasis.

Jeigu pastebėjote bent keletą iš šių simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją oftalmologą ir diagnozavus kataraktą, užsirašykite kataraktos operacijai. Nors kataraktos operacijos kaina nėra maža, didžioji dalis akių chirurgijos klinikų, pavyzdžiui, Lirema, bendradarbiauja su Valstybine ligonių kasa, todėl kataraktos operacija Liremoje Jums gali būti visiškai kompensuojama. Su kataraktos gydymu delsti neverta, kadangi laiku negydoma katarakta gali tapti regos netekimo priežastimi.

Tyrimai prieš operaciją

Gydytojui oftalmologui diagnozavus kataraktą ir rekomendavus atlikti chirurginį gydymą, pacientui būtina atlikti šiuos tyrimus:

  • bendrą kraujo tyrimą;
  • gliukozės kiekio kraujyje tyrimą;
  • bendrą šlapimo tyrimą;
  • elektrokardiogramą;
  • kraujo krešumo rodiklių tyrimą.

Jeigu visi atliktų tyrimų parodymai gerai, bendra paciento organizmo būklė yra tinkama operacijai atlikti, nerandama kontraindikacijų, pacientui leidžiama atlikti kataraktos operaciją.

Kataraktos operacija

Kataraktos operacijos dieną, būtina atvykti į akių chirurgijos klinika iš anksto nutartu laiku. Svarbu pastebėti, jog likus 4 val. iki operacijos pacientams draudžiama valgyti, o likus 3 val. iki operacijos – gerti. Paprastai operacija trunka iki 2 val. 1 val. vyksta paciento paruošimas operacijai – gydytojas oftalmologas įvertina paciento sveikatos būklę, sulašina vyzdį praplečiančius, dezinfekuojančius ir nuskausminančius lašus. Po kataraktos operacijos pacientai namo išrašomi tą pačią dieną. Pavyzdžiui, atliekant operacija Lirema akių chirurgijos klinikoje, klientai dažniausiai išleidžiami namo praėjus 1-2 valandoms po kataraktos operacijos.

Kaip elgtis po kataraktos operacijos

Po kataraktos operacijos pacientas gali jausti nedidelį diskomfortą. Tai yra normalus reiškinys, todėl baimintis tikrai nereikėtų. Praėjus keletui dienų, šie pojūčiai išnyksta. Iš karto po operacijos galite matyti kiek neryškiai, tačiau lašinant gydytojo oftalmologo paskirtus akių lašus jau greitai vėl džiaugsitės tobulu regėjimu. Pirmosiomis savaitėmis po kataraktos operacijos rekomenduojama mažiau varginti akis – atsisakyti ilgo skaitymo ar sėdėjimo prie kompiuterio. Stenkitės vengti nesterilios aplinkos, itin rūpinkitės savo akių higiena, be reikalo netrinkite akių. Lytiniai santykiai po kataraktos operacijos leidžiami tik prabėgus 2-4 savaitėms po operacijos.

Rekomenduojami video