Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vienas sveikas užkandis gali pastebimai pagerinti lytinį gyvenimą

Gyvenimas yra trumpas, bet aktyvus lytinis gyvenimas - dar trumpesnis. Tyrimai rodo, kad 52 proc. 40-70 metų amžiaus vyrų kenčia nuo lytinės sistemos problemų. Perkopus 80 metų ribą tikimybė išlikti aktyviam už miegamojo durų yra vos 15 proc. Tačiau lytinė sveikata sušlubuoja ne tik pasiekus vidutinį amžių - daug jaunų vyrų tai taip pat patiria, nors ir bijo apie tai kalbėti. Tačiau mokslininkai turi keletą patarimų, kaip išlikti sveikiems.

Lytiniam pajėgumui pirmiausia kenkia patys žmonės, propaguojantys nelabai sveiką gyvenimo būdą. Rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas, riebus maistas, nepakankamas fizinis aktyvumas – visos šios sveikos gyvensenos nuodėmės yra tiesiausias kelias į erekcijos ir sutrikimus bei prastą spermos kokybę. Pradėję sportuoti, gerdami pakankamai vandens ir metę žalingus įpročius iš karto pajusite skirtumą. Dar daugiau – jei bandote susilaukti vaikų, taip ne tik pagerinsite šansus, bet dar ir padidinsite galimybę, jog vaikas gims sveikas.

Tačiau yra ir dar vienas būdas sau padėti šioje srityje – valgykite riešutus. Greičiausiai jūs jau užkandžiaujate, tai kodėl įprastų užkandžių nepakeitus paprastais graikiškais, lazdynų ir migdolų riešutais? Pageidautina, be druskos ar kokio saldaus glajaus.

Naujame tyrime dalyvavo 83 vyrai, valgantys mums įprastą vakarietišką maistą, kuriame tikrai nėra labai daug vaisių ir daržovių, bet gyvūninės kilmės riebalų nestinga. Maždaug pusė jų (kontrolinė grupė) savo gyvenimo būdo ir mytybos niekaip nepakeitė, o likę kasdien suvalgė po 60 gramų riešutų. Pasibaigus 14 dienų tyrimo periodui vyrai atsakė į keletą klausimų, susijusių su jų lytine funkcija. Ką parodė tyrimas? Riešutai pagerino vyrų lytinį gyvenimą.

Pagerėjo jų lytinės sistemos funkcija ir, kaip teigė patys tyrimo dalyviai, orgazmo kokybė. Nors tai nebuvo tyrimo objektas, teigiama, kad pagerėjimą pajautė ne tik patys riešutų valgytojai, bet ir jų seksualiniai partneriai. Ir tai – poveikis vos po 14 dienų. Negana to, kitas tyrimas, įtraukęs 119 vaisingo amžiaus vyrų, kurie taip pat 14 dienų kasdien valgė po 60 gramų graikiškų, lazdynų ir migdolų riešutų, parodė, kad tokia mityba pagerina spermos kokybę. Spermatozoidai yra gyvybingesni ir judresni, jų yra daugiau, jų forma tampa taisyklingesnė. Nors mokslininkai nenori imti patarinėti vyrams, norintiems susilaukti vaikų, valgyti daugiau riešutų, visi pastebėti pokyčiai yra siejami su vaisingumu. Tiesiog reikia platesnio masto tyrimų su daugiau dalyvių ir ilgesniu tyrimo laikotarpiu.

Kodėl riešutai taip padeda? Iš tikrųjų, mums jie padeda todėl, kad mūsų mitybą nėra labai gera. Mūsų kraštuose vyrams dažnai trūksta omega-3 riebalų rūgščių, vitamino C, E ir kitų antioksidantų, seleno, folio ir cinko.

Visų šių medžiagų galima gauti iš riešutų, o jų trūkumas yra siejamas su prastu lytinės sistemos funkcionavimu. Taigi, nors mokslininkai neskuba dalinti tokių patarimų, panašu, kad vyrai turėtų valgyti daugiau riešutų. Tai, greičiausiai, padės išlaikyti lytinės sistemos sveikatą ir pagerins orgazmų kokybę.

Rekomenduojami video