Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vaistininkų pastebėjimai: užpuolus ligai lietuviai delsia iki paskutinės minutės

Retas kuris staiga atšalus orams nesiskundžia sveikata: peršalimas, gripas, sloga ir daugelis kitų negalavimų tampa mūsų kasdienybe. Vis dėlto ar tikrai dėl šių ligų kaltas tik šaltis? Kol esame sveiki per daug nesukame galvos dėl būtino imuniteto stiprinimo, papildomų vitaminų ar šiltos aprangos, tačiau be reikalo.

Mūsų požiūris į sveikatą gali nulemti, ar šiuo šaltuoju laikotarpiu karščiuodami gulėsime lovoje, ar galėsime mėgautis savo produktyvumu ir nešlubuojančia sveikata. „Tam, kad išvengtume peršalimo ar gripo mums būtinas fizinis aktyvumas, racionali mityba, poilsis, taip pat be abejonės imunitetą stiprina ir daro įtaką bendram organizmo atsparumui A, C, E vitaminai bei žuvų taukai, praturtinti vitaminu D3.

Svarbu įsidėmėti, jog siekiant išvengti ligų itin reikšmingi ir tokie paprasti veiksmai, kaip reguliarus rankų su muilu plovimas, rankų dezinfekcijos priemonės, o ypatingai tai svarbu esant artimam kontaktui su sergančiais asmenimis ar naudojantis viešuoju transportu“, – kaip išvengti ligų skaitytojams pataria „Eurovaistinės“ vaistininkė Raimonda Dubauskienė.

Ligos ignoravimas – blogiausias pasirinkimas

Remiantis ilgamete darbo patirtimi vaistininkės teigia, jog didžiausi sergamumo antplūdžiai užgriūna rudenį ir žiemą po Naujųjų metų. Anot specialisčių, jei ligos išvengti nepavyko, tačiau nesiskundžiama pakilusia temperatūra, svarbiausia skirti laiko poilsiui ir gerti daug šiltų skysčių. „Kada pajuntami pirmieji ligos simptomai, kaip sloga, čiaudulys, kosulys, patarčiau įjungti „lovos režimą“ ir gydytis namuose.

Susirgus, labai lengvai galima apkrėsti kitus, taigi toks poilsis naudingas ne tik jūsų, bet ir aplinkinių žmonių sveikatai. Be to, svarbu atminti, jog simptomams pasunkėjus arba per 7 dienas nepalengvėjus, karščiuojant ilgiau kaip 3 dienas, į gydytoją kreiptis būtina“, – sako „Eurovaistinės“ vaistininkė Valda Pulauskienė. Ne paslaptis, kad kiekvieną dieną savo aplinkoje, visgi, susiduria su sergančiaisiais, kurie akivaizdžiai ignoruoja ligą ir užsispyrusiai stengiasi neatsilikti nuo kasdienio ritmo. Tokiu neatsakingu požiūriu kolegos, bendraklasiai ar, tiesiog, atsitiktiniai praeiviai gatvėje kenkia ne tik sau, tačiau ir nepaiso aplinkinių.

„Manau, kad lietuviai išties serga nepakankamai atsakingai. Sunegalavus, dažnai užsiimama savigyda ir iki paskutinės minutės delsiama kreiptis į specialistus. Poilsio atsisakoma, net ir patiriant didelius sunkumus, o toks pasirinkimas dažnai sukelia tik dar daugiau problemų“, – teigia V. Pulauskienė. Vaistininkai neserga? Vaistininkė R. Dubauskienė tikina, jog dažnai sulaukia klientų pastebėjimų, kad vaistininko profesijos atstovai niekuomet neserga.

Visgi, peršalimai ar gripo virusai užpuola ir šiuos specialistus, tačiau išties kur kas rečiau. „Stebuklingų metodų, kaip apsisaugoti nuo ligų, neturime, paprasčiausiai savo organizmu rūpinamės ne tik šaltuoju metų laiku, o ištisus metus. Taip pat kiekvienas individualiai esame įvertinę subalansuotos mitybos, fizinio aktyvumo ir tam tikrų organizmą stiprinančių preparatų naudą.

Taigi, mūsų rekomendacijos vaistinės lankytojams yra taikomos ir remiantis mūsų pačių asmenine patirtimi, išbandymais ir tai galbūt padeda imunitetui tapti atsparesniu“, – teigia vaistininkė.

Rekomenduojami video