Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
V. Mičiulienė – apie dietą, kurios nekartotų: įspėja ir kitus

Nepaisant to, kad šiais laikais vis dažniau prabylama apie tai, kad reikėtų save branginti tokį, koks esi, daugybė moterų vis dar laikosi drastiškų dietų ir bando pasiekti savo trokštamą kūno svorį.

Su svorio metimu praeityje susidūrė ir humoristė bei aktorė Violeta Mičiulienė. Tiesa, kaip sako ji pati, tai niekada nebuvo susiję su grožiu – susirūpinti privertė sveikata. Dabar moteris neslepia ir to, kad turi antsvorio, vis dėlto jaučiasi kaip niekada anksčiau laiminga.

Priežastis, privertusi skubiai susiimti Violeta pasakojo, kad pirmąkart svorį mesti ėmė ne dėl kvailo noro būti gražia, o todėl, kad labai išsigando.

„Tai buvo po apsilankymo pas gydytoją, kuri informavo, kad jeigu taip ir toliau, tai po to jau – niekur. Tada reikėjo susiimti“, – sakė aktorė, kuri dar anksčiau yra teigusi, kad daugiausiai svėrė 130 kilogramų. Vis dėlto net tada ji nesiėmė savivaliauti, ir nusprendė elgtis teisingai.

„Nesiėmiau eksperimentų, neklausiau, kas ką kažkur pasakė. Ėjau pas specialistę, dietologę, kuri man viską ir sustatė. Pirmąkart aš numečiau 25 kilogramus. Tačiau tai buvo kompleksas – ir sporto salės, ir baseino, ir masažo. Buvau labai išsigandusi – dariau viską“, – atviravo ji.

Klaida, kurios nekartotų

Tiesa, V. Mičiulienė atviravo, kad būtent tada, kai svoris tapo stabilus, ji ėmė ir atsipalaidavo, o tada viskas ėmė priminti amerikietiškus kalnelius – svoris tai kilo, tai leidosi. „Daviau interviu, nes jaučiausi puikiai, ir galvojau, kad lyg įkaliau vinį, ir tas svoris niekada nebekis. Tada kažkokiame renginyje prie manęs priėjo žurnalistė, ir manęs paklausė, kas čia man nutiko? Aš kiek pajuokavau, o po to pamačiau antraštę – „Violeta Mičiulienė sustambėjo dėl krizės“. O iš tiesų tik bandžiau juokais išsisukti sakydama, kad, neva, artėja krizė, ir aš todėl stora…“ – nemalonią patirtį prisiminė aktorė.

V. Mičiulienė prisiminė neseniai sudalyvavusi ir vienoje TV laidoje, kurioje papasakojo apie vieną savo kuriozą, dėl kurio svorio numetė itin greitai. Iškart po to ji sulaukė galybės žinučių ir skambučių, su klausimu – tai kaip tai padaryti? „Bet niekas neužfiksavo, kad tada aš elgiausi nesąžiningai prieš pačią save. Aš susilažinau, ir savo organizmui daviau labai stiprų smūgį, nes man per pusantro mėnesio reikėjo numesti daugiau kilogramų ir laimėti varžybas. Aš lažybas laimėjau, bet taip daryti negalima“, – sakė ji pridėdama, kad svorį mesti galima tik dėl sveikatos.

Paklausta, kaip iš tiesų tuo metu metė svorį, V. Mičiulienė per daug nesiplėtė, paprasčiausiai pasakė, kad to griebiasi ir kiti žinomi žmonės. „Tai – visokie tokie baisūs ryžiai, vien tik varškė. Tai – vienos dienos pakartonis meniu, kuris organizmui daro tik žalą“, – aiškio ji.

„Prieš imantis šitų visų represinių priemonių prieš patį save, reikia suvokti – ar tau reikia prieš šventę numesti 3-4 kilogramus, ar tu nori būti sveikas, ar tu nori ir sutinki keisti gyvenimo būdą, nes trumpam to padaryti tu negali“, – priminė ji.

Neverta savęs apgaudinėti

V. Mičiulienė teigė, kad visų prigimtys yra skirtingos, todėl tai, kas tiko jai, nebūtinai tiks kitiems. Kaip pavyzdį aktorė pateikė savo marčią, kuri sveria vos 60 kilogramų, bet valgo daugiau už Violetos sūnų, ir džiaugiasi, kad niekas į kūną jai „neina“.

„Pikčiausia, kai stambiam žmogui sako, kad jis mažiau ėstų. Juk iš gal tas žmogus nedaug ir valgo, bet jo tokia virškinimo sistema, ir jis nieko padaryti negali. Jam reikėtų 5 kartus mažiau valgyti, būti alkanam, ir vis tiek organizmas gamintųsi tai, ką laiko „apsauga“. Tai – riebalai. Todėl norint numesti svorio, reikalinga sistema, ir jau žinoti, kad tu nebegalėsi kitaip, jei nori sulieknėti“, – priminė ji.

Aktorė prisiminė ir kitą iki skausmo žinomą pavyzdį, kai moterys, atėjus pavasariui, ima galvoti apie papildomus, per žiemą užsiaugintus kilogramus.

„Atėjus pavasariui, moterys sau pažada tą apsauginį šarvą – paltą – nusimesti, ir visi, neva, pamatys, ko niekas dar nežinojo: „O Dieve, ji – stora!“ Moterys niekaip nesupranta, kad iš tiesų, visi puikiai žino, kad ji yra pavalgiusi, tik jai pačiai atrodo, kad sugeba tai paslėpti“, – su šypsena sakė Violeta.

Tiesa, humoristė neslepia, kad supranta, kaip jaučiasi viršsvorį turintys žmonės, o tokių turi ir savo aplinkoje. „Yra daug žmonių, kurie nori numesti, bet nežino, ką daryti. Manau, kad reikia kreiptis pas specialistus. Nieko nepagailėti, nes viską reikia daryti protingai. Organizmas per mėnesį ar per du save persiorientuoja, tačiau viską reikia iškęsti, nepasimesti. Stebuklingų dalykų nebūna“, – priminė ji.

Laimė – ne kilogramuose

Aktorė įsitikinusi, kad jei žmogus tikrai nori, svorio jis numes, tačiau tam reikia ne tik daug užsispyrimo, bet ir valios. „Aš nepasakysiu kažkokio burtažodžio, tai – sistema. Iš tiesų, kiekvienas žmogus, kuris nori numesti svorio, puikiai žino, ką daryti, bet kiekvienąkart tikisi išgirsti stebuklingą patarimą, kuris lyg pirštu spragtelėjus ir ryte atsikėlus, padėti būti lieknam. Iki rezultato reikia labai daug vargti“, – sakė V. Mičiulienė.

Pati aktorė dabar neslepia skrandyje turinti žaizdą. Anot jos, tai užtarnavo nuolatinis stresas, daugybė darbų. Dėl šios priežasties ji jau kurį laiką savo organizmą turi lepinti įvairiu šiltu maistu, kuris, kaip sako Violeta, atsiliepia papildomų kilogramų pavidalu – visa tai „nuslenka“ į kūną.

„Bet nepaisant to, kad turiu antsvorio – tą patvirtintų visi gydytojai – aš jaučiuosi puikiai. Aš esu iš tų apvalučių genties. Vieną dieną aš ėjau mieste, buvo pavasaris, ir aš irgi galvojau, kaip čia man numetus svorio. Ir staiga apsižiūrėjau, jog aplink mane eina labai daug gražių ir netgi per daug lieknų moterų, tačiau nė pas vieną iš jų veide nemačiau šypsenos. Mane lyg žaibas trenkė: „Tai palauk – laimė ne kilogramuose slypi?“ – šypsojosi Violeta.

Anot aktorės, didžiausias pasaulyje melas yra tas, kad laimė ateis tada, kai žmogus gaus tai, apie ką svajoja. „Vos tik gavus, iškyla klausimas – o kur ta laimė? Aš pati dabar jaučiuosi labai gerai, man yra gera gyventi. Svarbiausias dalykas – pamilti save tokią, kokia esi. O jeigu tavęs netenkina tai, ką tu matai veidrodyje, tai prašau – imkis kastuvo, šakių, ir pradėk, eik su savimi dirbti, kad matytum save tokią, jog atspindys veidrodyje tave džiugintų“, – linkėjo ji.

Rekomenduojami video