Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ukmergėje dėl pilvo skausmų į gydytojus kreipėsi vyras: iš bambos ištraukė 11 cm kirmėlę

Ukmergės ligoninės chirurgai atliko kiek neįprasta operaciją – iš paciento bambos jie ištraukė vienuolikos centimetrų kirmėlę. Į medikus vyras kreipėsi dėl sunkiai pakeliamų skausmų pilvo srityje. Atlikus pjūvį paaiškėjo – vyrą kankino lietuviškų uodų platinamas, po oda migravęs parazitas. Tai jau trečias šiemet Lietuvoje registruotas toks atvejis.

Įspūdžiais po kiek neįprastos operacijos dalijosi ir kompiuterio ekrane tik pašalintą, dar besiraitančią kirmėlę rodė chirurgas Nikas Samuolis. Jauno mediko praktikoje toks atvejis, kai iš žmogaus paodžio traukiamas parazitas, pirmas. „Nebuvo aišku, tai buvo įtariamas kaip ir pūlinys. Ir keliavome į operacinę, nes pacientui skaudėjo. Jautė keturias dienas, ir tas skausmas stiprėjo. Kreipėsi į šeimos gydytoją, ir šeimos gydytoja atsiuntė mums“, – sako chirurgas N. Samuolis. Operacija truko keturiasdešimt minučių. Tačiau pacientas dar kelias dienas turės ragauti ligoninės maisto, nes parazitas sukėlė uždegimą, tad gydytojai namo jo paleisti dar nenori. Operuotasis bus stebimas.

Į vyro organizmą parazitas pakliuvo įgėlus lietuviškam uodui. Pacientas daug laiko leidžia po atviru dangumi, tad apsisaugoti nuo uodų, kaip sako medikams, nebuvo įmanoma. Be to, jis laiko šių parazitų nešiotojus – šunis.

Pats operuotasis su žurnalistais kalbėti atsisakė. O štai kirmėlę ligoninės laborantės jau apžiūrėjo ir ji jau perduota į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją (NVSPL). Beje, dar befilmuojant medikas gavo patvirtinimą: parazitas specialistams gerai žinomas, tai – uodų platinama dirofilaria.

Parazitologijos specialistė sako, kad iš ukmergiškio bambos ištraukta kirmėlės dirofiliaria repens patelė. Paprastai, kaip pastebi specialistė, dirofiliaria repens patelės yra ilgesnės už patinėlius. Jų ilgis gali siekti dvidešimt centimetrų ir daugiau. Iš ukmergiškio bambos ištraukta kiek trumpesnė. Parazitologijos specialistė sudėlioja schemą, kaip toks štai parazitas pakliūva į mūsų organizmą.

Šios ligos platintojai mūsų lietuviški uodai. „Šuo sirgdamas dirofiliaria repens, turėdamas savyje tą patelę, po oda… ta patelė išskiria gyvas lervutes. Jos pakliūva į kraują, į periferiją. Pas šunį du su puse metų gali išgyventi ta patelė. Septyniolikos centimetrų, dešimties centimetrų“, – pasakoja NVSPL parazitologijos specialistė Daiva Veitienė. Ir dvejus su puse metų ji veda gyvas lervutes, kurios pakliūva į gyvūno kraują. „Uodas atsitupia ant šunio pagerti kraujo, ir kartu įsiurbia tas mažytes lervutes. Dabar tos lervutės pas uodą organizme subręsta iki vadinamosios trečios stadijos. Uodas įkandęs žmogui tą lervutę ir perduoda“, – teigia D. Veitienė.

Rekomenduojami video