Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Trūksta elementariausių žinių

Dailiosios lyties atstovės apie intymių vietų higieną šiandien gali surasti galybę informacijos, ypač internete. Tačiau gydytojai pastebi, kad moterims, ypač jaunoms, neretai trūksta elementariausių žinių. Skaičiuojama, kad dėl makšties kandidozės, liaudyje vadinamos pienlige, į medikus kreipiasi kas trečia moteris. Labai dažnai su šia liga atsisveikinama tiesiog pakeitus higienos įgūdžius ar priemones.

Prausiasi pernelyg uoliai

Pasak Vilniaus Karoliniškių poliklinikos gydytojos akušerės ginekologės Daivos Keršulytės, moterys Lietuvoje dažniausiai nežino, kokias priemones naudoti profilaktikai ir kokias – esant sutrikimams. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai apie konkrečių higienos priemonių naudojimą trūksta, atrodytų, visai elementarių žinių. Kaip pavyzdį ginekologė pateikė netinkamą tamponų naudojimą. „Kai kurios, norėdamos apsaugoti natūralią makšties mikroflorą, tamponus naudoja eidamos į baseiną. To daryti tikrai nerekomenduoju, nes gaunamas priešingas rezultatas. Tamponai skirti naudoti tik mėnesinių metu“, – perspėjo ginekologė.

Kita šiuolaikinių moterų problema – pernelyg uolus intymių vietų prausimas, kuris sutrikdo natūralią bakterijų pusiausvyrą. „Kai paklausiu, kodėl jos taip daro, dažniausiai sulaukiu gūžčiojimo pečiais, – sakė D.Keršulytė. – Tai pateisinama tik tam tikrais gydymo atvejais, tačiau tikrai neturėtų būti daroma profilaktiškai. Įprastai plaunami tik išoriniai moterų lyties organai.“

Svarbi priemonių sudėtis

Anot gydytojos, moterys Lietuvoje per mažai dėmesio skiria higienos priemonių sudėčiai. Prekybos centrų ir vaistinių lentynose jų gausu, tačiau rinktis derėtų taip pat atsargiai, kaip ir maistą. Įklotus, paketus ir tamponus patariama rinktis medvilninius ar bent jau tokius, kurių paviršius padengtas medvilne. Derėtų vengti spalvotų, prisodrintų kvapų, nes visos papildomos cheminės priemonės veikia kaip dirgikliai.

„Moterys intymių vietų higienai vis dar naudoja netinkamas priemones – prausiasi muilu, dušo žele, kurių pH lygus 5,5. Netinkamos priemonės sutrikdo lyties organų mikrofloros pusiausvyrą ir gali sukelti bakterijų dauginimąsi. Specializuoti gaminiai skiriasi ne tik paskirtimi, bet ir sudėtimi. Intymios higienos prausikliuose yra medžiagų, pavyzdžiui, laktobakterijų lizatų, pieno rūgščių, natūralių antiseptikų, kurios reikalingos išskirtinai intymių kūno vietų priežiūrai“, – patarė ginekologė.

Pasekmė – ligos

Ji pabrėžė, kad prausiklius geriau rinktis bekvapius, bespalvius, pasižyminčius antibakteriniu, saugančiu nuo uždegimų ir sudirginimų poveikiu.

Neteisingas intymiai higienai skirtų priemonių naudojimas rimtų padarinių sveikatai gal ir nesukels, bet, pažeidus bakterijų pusiausvyrą, atsiras didesnė tikimybė susirgti įvairiais uždegimais, lengviau plis virusai. „Moterys kreipiasi į medikus ne dėl netinkamos higienos sukeltų nemalonių pojūčių, bet tuomet, kai dėl ydingos priežiūros kyla sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, prasideda makšties kandidozė (pienligė)“, – sakė ginekologė.

Rekomenduojami video