Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tikiu pelynų galia

Pagal specia­lybę esu biologė-mikrobiologė ir net gaudausi chemijoje. Turiu žinių apie mikroorganizmus, taip pat apie virusus, kurie šiuo metu kelia didelę baimę ir nerimą. Daug metų praleidau dirbdama laboratorijose, domėdamasi ir stebėdama mikroorganizmų savybes ir jų įtaką žmonių bei gyvūnų susirgimams. Specialybė padėjo man, buvusiai ligonei, pasirinkti sveikatingumo kelią ir sėkmingai gyvenu jau 30 metų. Noriu pasidalinti kai kuriomis mintimis dėl koronaviruso.

Ligas įveikti padeda tikėjimas

Sulaukusi beveik 75-erių metų sportuoju ir lengvai mankštinu stuburą atlikdama nelengvus pratimus – „lotosą“, „plūgą“. Savo gyvenimo būdą aprašiau trijose knygelėse. Paskutiniojoje „Išsigelbėjimas“ tarsi nuspėjau tai, kas dabar vyksta pasaulyje, perspėjau apie galimas pasekmes. Esu įsitikinusi, jog vaistų gausa prisidėjo prie pandemijos ir sunkiai įveikiamo viruso atsiradimo.

Šioje knygelėje pasakoju apie savo, pensininkės, eksperimentus. Noriu pasakyti, jog galima įveikti didžiausius sunkumus, sunkiausias ligas, tik reikia nusiteikti, patikėti tuo, ką darai. Supykusi, kad saujos vaistų man nepadeda, jų atsisakiau. Su liga pradėjau kovoti ir sėkmingai įveikiau.

Koronaviruso sukėlėjas nėra visai aiškus. Mums liepia dėvėti kaukes – jos neišvengiamos, ypač mažose erdvėse, kur neįmanoma palaikyti saugaus atstumo. Betgi neretai jos užsidedamos bet kaip. Norėčiau pritarti buvusiai medikei Janinai, išsakiusiai protingų minčių straipsnelyje „Bangos“ laikraštyje apie kaukes.

Apie testus. Esu įsitikinusi, jog tai žmogaus pasirinkimas: niekas negali to primesti, nes sukėlėjas dar tik tiriamas. Kol kas net mokslininkai pripažįsta, jog būna ir klaidingų atsakymų.

Dezinfekcijai – natūralias medžiagas

Siūloma nuolat cheminėmis priemonėmis dezinfekuoti rankas. Iš kelių blogybių rinkimės mažiausią. Aš cheminių nenaudoju. Noriu paskatinti rinktis natūraliausias, kurių, tikiu, nepakenčia net naujieji virusai. Visada nešiojuosi buteliuką pelynų trauktinės, pagamintos su degtine ar „samane“ (reikia 2 arbatinių šaukštelių pelynų miltelių ir puslitrio degtinės) arba net milteliais „pasipud­ruoti“ panosę, rankas, delnus. Milteliai pasigaminami išdžiovinus pelynus ir juos sumalus kavamale. Ak, koks kartumėlis! Manau, nemėgsta jo virusiukas – tikiu tuo. Šiais milteliais galima pateplioti ir vaikų rankeles. Namuose pelynais (trauktine, milteliais, sultimis) dezinfekuoju durų rankenas, parėjusi iš parduotuvės ar kitur – rankas. Bet pirmiausia gerai nusiplaunu ūkišku muilu. Nedideliu pelynų trauktinės kiekiu galima dezinfekuoti ir virškinimo traktą bei žarnyną, kur daugiausia apsigyvena sukėlėjų. Tikiu pelynų galia.

Be to, pripažįstu ir naudoju ugniažolę: jos sultimis įtrinu net akių kampelius. Jų galia visada pasinaudoju būdama pajūryje. Tai tik du natūralių dezinfekcinių medžiagų pavyzdžiai. Patikinu, jog arbatos nepadės kovoti su koronavirusu.

Vertingieji žalumynai

Natūralių imunitetą, organizmą stiprinančių priemonių rudenį rasti nesudėtinga. Labai vertinu žalumynus, jų stebuklą: pigmentą, žalios spalvos chlorofilą. Šiuo metu pirmenybę teikiu petražolėms, salierų lapams, kviečių-avižų želmenims. Pastaruosius užsiauginu balkone ar ant palangės. Labiausiai vertinu jų sultis, kurios greičiausiai patenka į ląsteles. Jas užšaldau ir kubeliuose laikau šaldiklyje. Net drąsūs vaikai šiuos mėgsta čiulpti, tuo pačiu grūdindamiesi.

Sudaigintos sėklos – migdolai, sezamo sėklos, saulėgrąžos. Valgyti natūralias – nekepintas, neskanintas. Daigeliai suteikia minkštumo ir gerą skonį. Gaminu ir kokteilius – apie tai rašiau knygelėse „Dievo vaistas“, „Išsigelbėjimas“. Taip pat daiginu kviečių, avižų grūdus. Užpilu tirpsmo vandeniu ir laikau, kol išlenda daigeliai.

Dar yra be druskos raugintos daržovės: burokėliai, morkos arba jų mišiniai. Rauginu ne ilgiau nei 3 paras, po to laikau šaldytuve. Labai sveika jas valgyti.

Liga neturėtų užklupti netikėtai. Reikia žinoti, kokie jos simptomai, kad koronaviruso sukeltą atskirtum nuo peršalimo. Svarbiausia – nepanikuoti, ramiems išlikti net kritiškiausiu atveju. Tai pirmas didžiulis pasiekimas prieš sukėlėją. Būkite linksmesni, ramesni ir labiau pasitikėkite savimi!

 

Regina BALSEVIČIENĖ

Autorės nuotr.

Rekomenduojami video