Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Specialistai: būtina keisti apsisaugojimo nuo saulės įpročius

Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų. „Euromelanoma“ pristato sąmoningumo kampaniją: „Turi tik vieną odą. Tavo oda – nepakeičiama.“

2017 metų „Euromelanomos“ kampanijos tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į savo brangiausią ir vienintelį rūbą – odą, kuri yra nepakeičiama. Todėl šiais metais gegužės 12 d. nuo 12 val. iki 17 val. visus pageidaujančius pasitikrinti savo odą Lietuvos dermatovenerologai kviečia į Vilniaus Rotušės aikštę, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos Euromelanomos kampanijos organizatorė ir koordinatorė, Lietuvos dermatovenerologų draugijos prezidentė, VUL Santaros klinikų Dermatovenerologijos centro profesorė konsultantė Matilda Bylaitė-Bučinskienė, pristatydama šių metų kampaniją, sako, kad norima atkreipti žmonių dėmesį, kiek jie iš tiesų žino apie UVS žalą ir odos vėžį, ir ką realiai daro, kad apsaugotų savo odą saulėje. „Juk gausi saulės apšvita ir mūsų elgsena saulėje turi kumuliacinį ir tolimesnes pasekmes lemiantį efektą. Naudojant aiškius ir visiems suprantamus simbolius, mes siekiame pakeisti apsisaugojimo nuo saulės įpročius ir skatina saugią elgseną saulėje“, – sako profesorė.

Tinkamos apsauginės priemonės – tai aukšto apsauginio faktoriaus kremai nuo saulės, saulės veikiamoms kūno vietoms ir veidui, akinių nuo saulės su UV filtrų nešiojimas, skrybėlės ar kepurės bei drabužių ilgomis rankovėmis dėvėjimas bei buvimas šešėlyje, kur tai yra įmanoma. Net mažos UV spindulių dozės gali kauptis ir neigiamai veikti odą. Jeigu kasdien kiekvienas apsaugotų savo odą taip, kaip paplūdimyje, odos vėžio atvejų ženkliai sumažėtų. Taip pat labai svarbu, kad žmonės žinotų, jog dažnai odos vėžys gali būti sėkmingai gydomas, jei aptinkamas anksti.

Apklausus 13 tūkst. 500 europiečių išaiškėjo, kad nepaisant to, jog 91 proc. žmonių žino apie neigiamą saulės poveikį sveikatai, tačiau atostogų metu saugosi tik 27 proc. europiečių, o 13 proc. apskritai nenaudoja jokių apsauginių priemonių nuo saulės.

Pasirodo, 40 proc. nenaudoja apsauginių priemonių nuo saulės ne atostogų metu, 46 proc. žmonių saugosi tik karštomis ir saulėtomis dienomis. Taip pat tyrimas atskleidė, jog būnant saulėje 89 proc. europiečių visada arba dažnai savo vaikus (iki 12 metų amžiaus) ištepa apsauginiais kremais nuo saulės. Visgi tik 62 proc. suaugusių europiečių patys naudoja apsauginius kremus. Taigi beveik trečdalis Europos gyventojų apsisaugodami nuo saulės taiko skirtingus standartus sau ir savo vaikams.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tarptautinės mokslinių tyrimų onkologijos srityje agentūros duomenimis, nemelanominiu odos vėžiu ir melanoma kasmet suserga daugiau nei 3,5 milijonai Europos gyventojų. Odos vėžys – dažniausias, o paplitimas – sparčiausiai augantis tarp visų vėžių.

Rekomenduojami video