Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šokite – tai malonu ir sveika

Svajojate padailinti kūno formas, tačiau nemėgstate treniruočių sporto salėje? Norite jaustis energingesnė ir aktyvesnė, turite širdies problemų ar tiesiog ieškote, kur įdomiai ir smagiai praleisti laisvalaikį? Pradėkite šokti! Šokis atpalaiduoja, suteikia džiaugsmo, gerina fizinį aktyvumą ir... gydo.

Tarp jausmų ir gydymo

Svarbu išsirinkti labiausiai patinkantį šokių stilių, kuris padės jums iš naujo atrasti savo kūno judesius. Ir ne tik – juk šokis dar laikomas ir gydymo priemone. Manoma, kad gydymo šokiu pradininkai buvo senovės žyniai, vadinamieji šamanai, kurie padėdavo žmogui per sąmonės nevaržomus judesius pasiekti visišką atsipalaidavimą: taip buvo atsikratoma nervinės įtampos, psichinių ir fizinių kančių.

Daug metų stengtasi išsiaiškinti šokio galią. Maždaug XIX a. atsirado pirmieji šokio terapeutai, kurie šokio judesius kaip gydymo priemonę taikė rimtiems pacientams. Psichologai ir psichoterapeutai pastebėjo, kad šokant išsiskiria endorfinai, kurie pagerina nuotaiką, todėl jaučiamės laimingesni, energingesni ir aktyvesni.

Gydantis šokis

1966 metais Amerikoje buvo įsteigta Šokių terapijos asociacija, į kurią kasmet įsitraukia vis daugiau šalių. Gydymas šokiu sparčiai populiarėja ir Lietuvoje.

Šokių terapijos šalininkai siekia, kad šis gydymo būdas būtų įtrauktas į ligonių reabilitacijos programą. Antai Londono universiteto mokslininkai tyrimais bandė įrodyti, kad ritmingi kūno judesiai padeda kovoti su sunkiomis psichologinėmis ligomis, tokiomis kaip nerimas ar depresija. Panašiais sutrikimais besiskundžiantys pacientai buvo suskirstyti į keturias grupeles ir lankė skirtingus užsiėmimus: modernaus šokio, rankdarbių, muzikos arba matematikos pamokas. Ir tik šokių pamokos padėjo gerokai sumažinti nerimą.

Italijos mokslininkai įrodė, kad sergant širdies ir kraujagyslių ligomis šokti yra efektyviau nei minti dviratį. Šokio terapiją rekomenduojama taikyti žmonėms, patyrusiems smurtą, turintiems psichologinių ir socialinių problemų. Šis gydymo būdas padeda atsigauti po sunkių ligų, pvz., vėžio, taip pat padeda įgyti daugiau pasitikėjimo savimi.

Ką duoda šokis

Šokis, palyginti su darbu sporto salėje, turi daugiau pranašumų. Užsiėmimo metu galima reguliuoti krūvį, be to, iškart pajuntamas gerų emocijų antplūdis. Tik svarbu pasirinkti tinkamą šokių tipą. Kas vyksta šokant? Taikant šį terapijos būdą:

*pagerėja savijauta, ypač po persirgtų ligų, fizinė būsena;

*sumažėja stresas, baimė, nerimas ir agresija, atlėgsta lėtiniai skausmai ir kūno įtampa;

*atsiranda daugiau pasitikėjimo savimi, pasidaro lengviau bendrauti;

*pagerėja atmintis ir protinė veikla.

Šiuolaikiniai šokiai

Pasižiūrėkite į vaikus, juk jie juda iš visos širdies. Modernūs šokiai bene labiausiai padeda atrasti pasitikėjimą savimi, išlaisvinti jausmus, emocijas ir svarbiausia – pamilti save. Ši šokio forma daug dėmesio skiria judesio kalbai ir emocijai. Šokis padeda pažinti save, nevertinant pagal įprastus kriterijus. Judesiai – tai emocijos, kurias mes, deja, nevalingai užgniaužiame.

Valsas

Medikų teigimu, norint pagerinti kraujotaką ir pašalinti širdies kraujagyslių sutrikimus, reikėtų dažniau šokti valsą. Šis šokis ypač tinka vyresniems žmonėms. Didžiausią įtaką turi švelniai banguojantis valso ritmas. Staigių judesių nereikalaujantis šokis sumažina nerimą, susijusį su galima širdies aritmija bei priepuolių baime.

Pilvo šokis

Jį šokant mankštinamas visas moters kūnas. Rytietiški judesiai padeda sustiprinti tiek fizinę, tiek dvasinę sveikatą, atpalaiduoja ir masažuoja vidaus raumenis, pagerina lankstumą. Jau per pirmuosius užsiėmimus užplūsta geros emocijos, atsipalaiduojama, pamirštami dienos rūpesčiai. Pilvo šokis padeda ir turintiesiems stuburo bei laikysenos problemų.

 

Ina Laumenytė

Rekomenduojami video