Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Skolininkų nedraus

Šiais metais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų mokėtojų laukia naujovė. Dabar lieka tik viena PSD įmokų administratorė – „Sodra“. Tai aktualu ūkininkams ir kitiems individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems gyventojams, taip pat verslo liudijimus įsigijusiems asmenims ir savarankiškai besidraudžiantiems žmonėms. Tikimasi, kad ši permaina dar labiau supaprastins įmokų mokėjimo tvarką. Anksčiau gyventojai neretai painiodavosi, kam reikia mokėti įmokas – Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Finansų ministerijos (VMI) ar „Sodrai“. Nuo šiol žmonėms bus aišku, kad visas PSD įmokas reikia mokėti vienai įstaigai.

Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad tik laiku sumokėtos nustatyto dydžio įmokos garantuoja, jog susirgęs žmogus neturės problemų gydymo įstaigose, jam nereikės susirgus rūpintis draudimu ar mokėti už gydymą iš savo kišenės. Todėl svarbi dar viena naujovė, kuri įsigalioja nuo 2016 m. sausio 1-osios: apdraustas PSD bus tik tas gyventojas, kuris neturės skolos ir bus sumokėjęs einamojo laikotarpio įmoką. Pavyzdžiui, jei gyventojas nuo 2016 m. sausio 1 d. iki liepos 1 d. nebus sumokėjęs PSD įmokų ir pradės jas mokėti tik nuo liepos 2 d., jis bus apdraustas PSD tik tada, kai sumokės PSD skolą, susidariusią iki liepos 2 d.

Jei verslo liudijimus įsigiję asmenys gali sumokėti PSD įmoką vieną kartą per metus, t. y. iki kitų metų gegužės 1-osios, jie šią įmoką už 2015 m. kitąmet turės sumokėti dar VMI. Jei verslo liudijimas 2016 metams bus įsigytas šių metų gruodį, PSD įmokos turi būti sumokėtos jau „Sodrai“.

Rekomenduojami video