Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šie ženklai gali išduoti kraujo vėžį

„Blood Cancer UK“ atlikta apklausa parodė, kad maždaug pusė suaugusių britų nežino nė vieno kraujo vėžio simptomo, nors šalyje tai trečia pagal dažnumą mirties priežastis. Žinoti kraujo vėžio požymius bei simptomus labai svarbu – tai gali būti mirties ar gyvybės klausimas, nes anksti diagnozavus ligą sėkmingo gydymo tikimybė didesnė.

Pelno nesiekianti organizacija tyrimo dalyvių paprašė nurodyti dažniausius kraujo vėžio požymius. 56 procentai jų negalėjo nurodyti nė vieno simptomo, tik vienas procentas iš 2035 apklaustų žmonių įvardijo karščiavimą, o trys procentai – dusulį. Informacijos dabar žmonės turi dar mažiau, nei 2018 metais, kai nė vieno simptomo nežinojusių procentas buvo 52. „Blood Cancer UK“ išreiškia nerimą, kad kai taip nedaug žmonių žino kraujo vėžio simptomus, didelė tikimybė, kad daugelis ligos atvejų nediagnozuojama arba painiojama su COVID–19, rašo express.co.uk

 „Deja, tokie simptomai, kaip nuovargis, sumažėjęs svoris ir naktinis prakaitavimas gali būti priimami nerimtai ir neįvertinami, o to pasekmės gali būti labai liūdnos“, – sako Kate Keightley iš „Blood Cancer UK“.

– „Pandemijos įkarštyje matėme, kad kraujo vėžys buvo diagnozuojamas daug rečiau, o viena to priežasčių yra tai, kad šios ligos simptomai gali būti painiojami su COVID–19.“ K. Keightley išreiškia nerimą, kad visuomenė ir toliau nežino, kokie būna kraujo vėžio simptomai.

  Rugsėjo mėnesį informacijos sklaidos akciją rengiančios organizacijos teigimu, kraujo vėžys pasižymi šiais simptomais:

-Nepaaiškinamas svorio kritimas

-Nepaaiškinamos žaizdos ir kraujavimas

-Guzai ir tinimai

-Dusulys

-Gausus prakaitavimas naktį

-Nepraeinančios, atsinaujinančios, sunkios infekcijos

-Nepaaiškinamas karščiavimas (38 °C)

-Nepaaiškinamas odos bėrimas ar niežėjimas

-Kaulų, sąnarių ar pilvo skausmai

-Nuovargis, kuris nepraeina pailsėjus ar išsimiegojus (išsekimas)

-Neįprastai blyški oda Per gyvenimą kraujo vėžys diagnozuojamas vienam iš 19 žmonių.

Kaip ir visų kitų vėžio rūšių atvejais, kuo anksčiau jis aptinkamas, tuo geresni išgyvenimo šansai. „Ankstyva diagnozė gali padidinti sėkmingo gydymo tikimybę daugeliui kraujo vėžio formų“, – sako K. Keightley.

– „Nerimaujame, kad pandemijos metu žmonės neina pas savo šeimos gydytojus, o tai neleidžia anksti diagnozuoti kraujo vėžio. Jei patiriate simptomus, kurių negalite paaiškinti ir kurie nepraeina, reikėtų kuo greičiau kreiptis į savo šeimos gydytoją.“

Rekomenduojami video