Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimas leido slaugos ligoninėse pacientus laikyti ilgiau

Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėse kai kuriems pacientams šiemet leista būti ilgiau. Šias paslaugas apmokės valstybė – tam reikės apie 1,7 mln. eurų.

Seimas antradienį 122 balsais priėmė tai numatančias Sveikatos draudimo įstatymo pataisas, leidžiančias į keturių mėnesių terminą neįskaičiuoti ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpio.

„Valstietis“ Tomas Tomilinas akcentavo Lietuvoje augančią socialinių paslaugų paklausą.

„Geometrine progresija auga įvairiausių paslaugų, slaugos poreikis ir mes artimiausioje ateityje turėsime svarstyti labai rimtus finansavimo šaltinių padidinimus šiai sričiai, nes mūsų visuomenė sensta, poreikiai didėja“, – kalbėjo T. Tomilinas.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė sakė, kad kai kuriose slaugos ligoninėse prašoma žmonių susimokėti už paslaugas, jei jie ten prižiūrimi daugiau nei 120 dienų.

„Šita pataisa priminė ir iškėlė seną problemą, kad valstybė apmoka tik už keturis mėnesius ir toliau patys žmonės turi mokėti. Tačiau dauguma jų ne iš gero gyvenimo ten guli, nes neturi, kas jais namuose rūpinasi, o tūkstančio eurų, kuriuos mažiausiai reikia mokėti už vieną mėnesį, jie tiesiog neturi“, – teigė „valstietis“ Stasys Tumėnas.

Pasak konservatorių frakcijos nario Justo Džiugelio, į vieną slaugos ir globos įstaigą šiuo metu laukia nuo 50 iki 500 žmonių.

Dabar slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėse žmogus nemokamai gali būti iki 120 dienų per metus. Šiuo metu jose yra apie 1,7 tūkst. žmonių, o vidutinė paslaugų kaina – 34,8 euro per dieną.

Rekomenduojami video