Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Saugus ir iš anksto suplanuotas šventinis vaišių stalas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pataria, kaip šventinį vaišių stalą pasiruošti saugiai ir planuoti iš anksto.  

Suplanuokite apsipirkimą. Ruošiantis šventėms, reikėtų iš anksto suplanuoti šventinių dienų meniu, nutarti, ką ketinate ruošti ir gaminti patys, o ką – įsigyti. Prieš planuodami gaminti maistą šventiniam stalui, iš anksto paskaičiuokite: kiek žmonių paruoštas vaišes valgys, kokio dydžio turėtų būti porcijos ir kiek patiekalams pagaminti reikės ingredientų.  Į maisto prekių parduotuvę – eikite tik iš anksto susidarę trūkstamų produktų sąrašą. 

Atidžiai skaitykite etiketes. Pirkdami atkreipkite dėmesį į gamintojų nurodytas laikymo ir (arba) vartojimo sąlygas. Pavyzdžiui, pasibaigus ant produkto esančiam ženklinimui „geriausias iki...(data)“ - maisto produktą toliau vartoti saugu, tačiau gali būti pakitusios produkto kokybinės savybės, kurios neturi įtakos produkto saugai (spalva, forma, tekstūra ir kt.), todėl prieš tokių maisto produktų vartojimą – įvertinkite juos, patikrinkite kvapą, spalvą, konsistenciją. Tačiau, pasibaigus ant pakuotės nurodytam terminui „Tinka vartoti iki...(data)“ – vartoti produktą jau nebesaugu!

Pirmiau suvartokite greitai gendančius produktus. Greitai gendantys maisto produktai (šviežios mėsos ar žuvies produktai, kulinarijos ar kreminės konditerijos gaminiai) turi būti suvartojami kaip galima greičiau, tad juos įsigyti ir gaminti reikėtų tik prieš patiekiant ant vaišių stalo. Šiems produktams saugoti reikia turėti pakankamai vietos šaldytuve, juos visuomet geriausia laikyti sandariose, uždengiamose dėžėse, taip apsaugant produktus nuo galimos kryžminės taršos. Populiarų švenčių patiekalą – įvairias mišraines, kuriose yra majonezo ar kitų riebių padažų, su padažu sumaišyti prieš patiekiant ir tik tokį kiekį, kokį manote tuo metu suvartosite. 

Pasiruoškite produktus iš anksto. Maistą šventėms galite pasiruošti anksčiau, tačiau jį reikėtų laikyti užšaldytą. Geriausia laikyti maistą hermetiškoje pakuotėje arba prieš šaldymą sandariai suvynioti į šaldymo maišelius ar plėvelę, kad neišdžiūtų šaltas oras, todėl iš šaldymo maišelių reikėtų pašalinti kuo daugiau oro. Daržoves taip pat galima paruošti iš anksto. Pavyzdžiui bulves, iš anksto jas nuskutus, penkias minutes apvirti, nusausinti, atvėsinti ir užšaldyti. Tą patį galima padaryti su morkų, pastarnokų ar net Briuselio kopūstų riekelėmis – jiems gaminti prireiks mažiau laiko nei įprastai. Šviežias prieskonines žoleles galite taip pat sutrinti ir sušaldyti ledo kubelių formelėse, bus patogu bet kuriuo metu išimti ir panaudoti ruošiant patiekalus.  

Rekomenduojami video