Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Plaukų šalinimas lazeriu – kaip tam pasiruošti?

Kūno plaukuotumas – neatsiejamas nuo žmogaus fiziologijos. Tikriausiai daugelis sutiks su tuo, jog įvairios plaukuotos kūno vietos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir neretai kelia diskomfortą, slopina pasitikėjimą savimi. Todėl plaukus nuo kūno daugelis šalina įvairiausiomis priemonėmis.

Pavargote nuo skutimosi peiliukais ar depiliacijos vašku? Tokie skutimosi procesai reikalauja daug laiko ir dažnai dirgina odą? Metas pamiršti šiuos vargus ir pasinaudoti šiuolaikinės estetinės medicinos siūloma procedūra – plaukų šalinimu lazeriu. Nė nekyla abejonių, jog tai – efektyvus, neskausmingas ir greitas būdas atsisveikinti su kūno plaukais labai ilgam laikui. Tačiau nusprendus atlikti šią procedūrą kiekvienam svarbu žinoti, kaip tam tinkamai pasiruošti.

Pirmas žingsnis – profesionali konsultacija

Plaukų šalinimas lazeriu– vienas geriausių pasirinkimų siekiant išspręsti problemas susijusias su įvairių kūno vietų plaukuotumu. Pasirinkus šią procedūrą plaukai efektyviai pašalinami nuo bet kokios kūno vietos, oda tampa lygi bei glotni, nebevargina įauginėjantys plaukeliai, o geriausia yra tai, kad visam laikui galima pamiršti įvairias skutimosi priemones.

Esate pasiryžę atsisveikinti su tam tikrų kūno vietų plaukuotumu? Kyla klausimas: ką reikia žinoti nusprendus pirmą kartą atlikti plaukų šalinimą lazeriu? Visų pirmą, prieš atliekant šią procedūrą yra būtina profesionali konsultacija. Konsultacijos metu aptariama procedūros eiga, lazerio veikimo principai, atsakoma į visus iškilusius klausimus ir atliekamas mažo kūno ploto mėginio bandymas. Toks bandymas dar vadinamas plaukų šalinimo lazeriu testu. Svarbu pažymėti, kad šis testas padeda įvertinti, kaip oda reaguoja į lazerio šviesą, taip pat leidžia geriau suprasti, kokių pojūčių galima tikėtis procedūros metu. Reikia akcentuoti, kad nors plaukų šalinimas lazeriu nėra skausminga procedūra, tačiau visiems ji sukelia skirtingus pojūčius, todėl įvertinti, kaip jaučiatės procedūros metu yra labai svarbu. Dar vienas svarbus profesionalios konsultacijos momentas – įvertinus jūsų odos bei plaukelių tipą ir individualią situaciją specialistai rekomenduoja preliminarią kurso trukmę, per kurią pavyks pasiekti norimus rezultatus. Verta pastebėti, kad labai dažnu atveju plaukų šalinimo lazeriu kursą sudaro aštuonios procedūros.

Paruoškite kūną procedūrai

Gavus visus atsakymus į rūpimus klausimus ir atlikus plaukų šalinimo lazeriu testą svarbu atkreipti dėmesį į konsultavusio specialisto patarimus ir tinkamai paruošti kūną procedūrai. Kaip tai padaryti?

·         Atsisakykite bet kokio įdegio. Derėtų žinoti, kad2-4 sav. prieš atliekant plaukų šalinimo lazeriu procedūrą nerekomenduotina mėgautis natūralios saulės spinduliais ar degintis soliariume. Taip pat reikėtų vengti ir savaiminio įdegio priemonių. Svarbu akcentuoti, kad kuo oda bus šviesesnė, tuo plaukų šalinimas lazeriu bus efektyvesnis. Be to, turint stiprųįdegį galima pigmentacijos rizika, todėl specialistas gali pasiūlyti sugrįžti kitą kartą sumažėjus įdegiui.

·         Nedepiliuokite plaukelių. Prieš plaukų šalinimo lazerių procedūrą nedepiliuokite plaukelių vašku, jų nepešiokite. To nereikėtų daryti bent keturias savaites. Reikia žinoti, jog lazerio šviesa veikia plauko folikule esantį pigmentą melaniną, tad išrovus plauką procedūra bus neveiksminga ir nesuteiks norimų rezultatų.

·         Nusiskuskite plaukelius prieš procedūra.Prieš procedūrą (likus 12–24 h) plaukelius švariai nuskuskite, Plaukelius prieš procedūrų svarbu pašalinti skutimosi peiliuku nepažeidžiant plauko folikulo, taip lazerio šviesa veiks tiesiai į plauko folikulą ir bus pasiekti maksimaliai geri rezultatai.

·         Nenaudokite kosmetinių priemonių. Vykstant į plaukų šalinimo lazeriu procedūrą nerekomenduotina kūno tepti įvairias kremais, losjonais ar kitomis kosmetinėmis priemonėmis. Pažymėtina, kad kai kuriose kosmetinėse priemonėse esančios medžiagos procedūros metu gali iššaukti nepageidaujamas šalutines reakcijas.

·         Praneškite apie vartojamus vaistus. Jei vartojate konkrečius vaistus, papildus ar žolelių preparatus būtinai apie tai informuokite procedūrą atliekantį specialistą. Jei vartojate antibiotikus dažniausiai rekomenduojama plaukų šalinimą lazeriu atidėti.

·         Vilkėkite tinkamus drabužius. Po plaukų šalinimo lazeriu oda gali būti šiek tiek jautresnė, todėl susiruošus į šią procedūrą reikėtų vilkėti laisvus, odos nedirginančius drabužius. Jei plaukelius šalinate nuo bikinio zonos, tuomet rinkitės patogius, niekur  nespaudžiančius apatinius.

·         Venkite kofeino. Derėtų žinoti, jog suvartotas kofeino kiekis procedūros metu gali padidinti jautrumą.

Atsipalaiduokite ir atsiduokite į specialistų rankas

Atsižvelgus į visas rekomendacijas ir tinkamai paruošus savo kūną lieka tik atsipalaiduoti ir atsiduoti į specialistų rankas. Verta pastebėti, kad plaukų šalinimo aleksandrito lazeriu procedūros metu bus pasirūpinta tiek jūsų komfortu, tiek saugumu. Prieš atliekant procedūrą jums bus duoti specialūs akiniai, apsaugantys akis nuo lazerio skleidžiamos šviesos. Atsižvelgiant į lazeriu veikiamą kūno zoną įsitaisysite pačioje patogiausioje padėtyje, tad visos procedūros metu jausitės komfortiškai.

Svarbu pastebėti, kad atliekant lazerinę procedūrą gydytojas parinks tokius lazerio nustatymus, kurie geriausiai tiks jūsų odos tipui ir efektyviai paveiks plauko folikulą. Pastebėta, jog dažniausiai plaukų šalinimas lazeriu nesukelia nemalonių pojūčių. Tačiau reikia suprasti, kad lazerio keliami pojūčiai priklauso nuo plaukelių spalvos, tankio, odos tipo, skausmo slenksčio. Atliekant šią procedūrą reguliariai kūnas pripranta prie lazerio, plaukų folikulai tampa plonesni ir šviesesni, tad jei ankstesnių procedūrų metu buvo jaučiami nemalonūs pojūčiai, galiausiai jie išnyksta. Taip pat, svarbu paminėti, kad aleksandrito lazeriuose yra įmontuota unikali šaldymo sistema kuri maksimaliai sumažina patiriamą diskomfortą.

Kaip elgtis po procedūros?

Kiekvienas nusprendęs atlikti plaukų šalinimą aleksandrito lazeriu turi žinoti, kad ši procedūra ne tik efektyviai padedaatsisveikinti su nepageidaujamais plaukeliais, bet taip pat nekenkia odai. Procedūros metu lazeris sąveikauja su plauko folikule esančiu melaninu,nepažeidžia aplinkinių audinių. Vis dėlto tam, kad po procedūros būtų jaučiamas maksimalus komfortas derėtų laikytis šių rekomendacijų:

·         Venkite saulės spindulių ir savaiminio įdegio priemonių.

·         Jei nėra galimybės išvengti tiesioginių saulės spindulių, naudokite apsaugines priemones nuo saulės, kurių SPF būtų ne mažesnis nei 50.

·         Bent 24 valandas nenaudokite jokių kosmetinių priemonių, kurios galėtų sudirginti odą.

·         Iškart po procedūros nesimaudykite karštame duše, vonioje, atsisakyti pirties malonumų.

Verta žinoti, kad paprastai užtrunka 4–6 savaites, kol plaukų folikulai grįžta į tinkamą stadiją ir yra galima atlikti kitą plaukų šalinimo lazeriu procedūrą.

Kodėl verta plaukus šalinti aleksandrito lazeriu?

Aleksandrito lazeris – aukso standartas, kurio efektyvumas pasaulyje vertinamas jau daugiau nei 30 metų. Remiantis atliktais tyrimais jau po 3 aleksandrito lazerio procedūrų, plaukelių sumažėja iki 80%.Šiame lazeryje veikia aleksandrito kristalas, būtent jo dėkalazerio spindulysveikia tik plauko folikule esantį melaniną, todėl plauko svogūnėlis nebeatauga.

Po plaukų šalinimo lazeriu procedūros oda tampa kur kas lygesnė bei švelnesnė. Be to, nebevargina įaugantys plaukeliai, spuogeliai, pūlinukai ar po bėrimo liekančios rusvos dėmelės. Na ir savaime suprantama, sutaupoma daug laiko, kurį atima varginantis plaukelių depiliavimo procesas. Tad kylančias dvejones vertėtų vyti šalin, nes lygi, švelni, plaukelių neturinti oda yra tai, kuo gali džiaugtis kiekvienas.

Rekomenduojami video