Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pirmą kartą afrikinis kiaulių maras nustatytas laukinėje Graikijos gamtoje

Šiais metais, sausio 20 ir  25 dienomis Graikijoje, Serres regioniniame vienete, afrikinis kiaulių maras buvo nustatytas dviem šernų gaišenoms. Dėl šio naujo protrūkio Europos Komisija skubiai suorganizavo ekspertinę misiją Graikijoje, kuri vyko vasario 6 – 9 dienomis. Šioje ekspertinėje misijoje dalyvavo ir Valstybinės veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) direktoriaus pavaduotojas Paulius Bušauskas. Vizito tikslas buvo įvertinti Graikijos AKM situaciją ir pasidalinti patirtimi, pateikti rekomendacijas dėl tolimesnių veiksmų taikymo siekiant valdyti ligą.  

 Vizito metu buvo organizuoti susitikimai su medžiotojus vienijančiomis organizacijomis, atsakingais centrinių ir regioninių tarnybų asmenimis. Taip pat aplankytos vietos, kur nustatyti teigiami atvejai šernų populiacijoje. Vizito metu buvo aplankyti ir kiaulininkystės ūkiai, bendrauta su laikytojais, akcentuotos biologinio saugumo priemonės.   

 Kadangi liga cirkuliuoja laukinėje gamtoje, labai didelis dėmesys turi būti skiriamas biologinio saugumo priemonių įgyvendinimui kiaulininkystės ūkiuose, tam, kad liga iš laukinės faunos nepatektų į kiaulių ūkius ir būtų išvengta nuostolių. 

Rekomenduojami video