Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pienas – gėris ar nuodas ant mūsų stalo?

Pieno sudėtis yra netinkama žmogaus organizmui, sako gydytoja-homeopatė Aiva Vaivarienė. Anot jos, šis produktas sukelia alergijas. Savo ruožtu gydytojas Vaidotas Urbonas turi kitokią nuomonę ir vardija gerąsias medžiagas, randamas piene: „Kalis, magnis, kalcis, fosforas, vitaminas B12, baltymai – medžiagos, turinčios teigiamą poveikį sveikatai.“

Pienas ir jo produktai, regis, jau seniai yra užkariavę daugelio vartotojų širdis ir skrandžius. Deja, taip jau nutinka, kad mėgstamiausi produktai neretai apipinami daugybe naujų faktų ir mitų.

Gydytoja-homeopatė A. Vaivarienė aiškina, kad visa pieno sudėtis yra netinkama žmogaus organizmui, ypač sunkiai jį virškina vaikai.

„Universitete visi gydytojai pediatrijos kurse išklausėme paskaitų ciklą, kuo skiriasi karvės ir mamos pienas. Visi mes mokėmės, kad karvės pienas žmogui yra netinkamas. Pabaigę universitetą tai pamiršome“, – teigia ji.

Savo ruožtu gastroenterologas V. Urbonas vardija piene esančias žmogui naudingas medžiagas.

„Kalis, magnis, kalcis, fosforas, vitaminas B12, baltymai – šios medžiagos turi teigiamą poveikį sveikatai“, – kalba specialistas. Jo teigimu, pienas ypač vertingas dėl geros baltymų sudėties.

Šiai nuomonei pritaria ir medicinos mokslų daktarė gydytoja dietologė Edita Gavelienė. Anot jos, būtent tada, kai žmogus išmoko įtraukti pieną į savo racioną, jį fermentuodamas, prasidėjo didžiosios migracijos ir žmonija išplito po visą pasaulį.

„Tai buvo puikus baltymo šaltinis ir leido išgyventi įvairių medžiagų stoką. Tai vienas iš veiksnių, kuris ir paskatino žmogaus evoliuciją. Kodėl mums to atsisakyti šiais laikais?“ – teiraujasi ji.

Gydytoja-homeopatė A. Vaivarienė stebisi, kad žmonės taip mėgsta pieną. Pasak jos, mums šio produkto vertėtų atsisakyti.

„Dabar mes gyvename kitokiais laikais ir turėdami omenyje, kad gyvūnai yra visiškai selekcionuoti, pakeisti, maitinami nenatūraliai, tai tos pieno savybės nėra tinkamos žmogaus maistui“, – sako ji.

Anot A. Vaivarienės, pienas yra alergijų sukėlėjas: „Dažnai tėvai atveda vaikus, kurie skundžiasi nuolatine sloga, netgi bronchine astma. Pasiklausius jų mitybos įpročių, paaiškėja, kad vaikai yra pieno mėgėjai. Pastebėjau labai daug atvejų, kai nutraukus pieno vartojimą, vaikų būklė sparčiai pagerėja. Net dingsta astma, kuri yra nepagydoma.“

Kita vertus, gydytojas V. Urbonas tvirtina, kad alergija pienui yra išaugama ir suaugusiems gali pasireikšti tik laktozės netoleravimas, kuris lengvai nuspėjamas dėl savo požymių: raižo, pučia pilvą, viduriuojama.

 

Rekomenduojami video