Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pagirios gali baigtis širdies permušinėjimais

Draugų būrys, skanus maistas ir gėrimai, juokas ir nepamirštamos akimirkos – tai įsivaizduoja daugelis galvodamas apie artėjančias šventes. Tačiau dažnai pasitaiko, kad švenčių metų neįvertiname savo galimybių, o kitą rytą kenčiame nuo pagirių. Kokių klaidų nedaryti pajutus pagirias ir kaip jas palengvinti, pasakoja Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūminių apsinuodijimų skyriaus klinikinės toksikologijos gydytoja Gabija Mikulevičienė.

Pagirios – tai yra etanolio sukelta organizmo intoksikacija. Pasak gydytojos G. Mikulevičienės, pagirių simptomai gali būti patys įvairiausi, priklausomai nuo suvartoto alkoholio kiekio.

„Dažniausiai žmones kankina galvos skausmas, džiūsta burna, „laužo“ kaulus, sunkiau sekasi sutelkti dėmesį. Pavartojus daugiau alkoholinių gėrimų labai tikėtina, kad žmogų pykins, krės šaltis, jis vems, gali viduriuoti. Paprastai šie apsinuodijimo alkoholiu simptomai praeina per kelias valandas, bet kartais prireikia ir visos paros. Jei simptomai yra labai stiprūs ir nelengvėja, būtina kreiptis į gydytoją“, – nurodo gydytoja.

Prie to, kokios sunkios pagirios gali pasireikšti prisideda ir organizmo ypatumai, ir vartoto alkoholio rūšis ir netgi genai. Gydytoja G. Mikulevičienė nurodo, kad bene du svarbiausi pagirių sunkumą lemiantys veiksniai yra alkoholio kiekis ir skirtingų alkoholio rūšių maišymas. Kuo daugiau ir skirtingo alkoholio suvartoja žmogus, tuo blogiau jaučiasi kitą dieną.

Didžiausios pagirių klaidos

Tikriausiai būtų nuostabu turėti vaistą, kurį išgėrus būtų įmanoma išvengti pagirių, tačiau, deja, bent jau kol kas tai neįmanoma.

„Kad ir kaip banaliai skambėtų, tačiau pagirių žmonės išvengs nevartodami alkoholio. Iš anksto geriama aktyvuotoji anglis, aspirinas ir kiti vaistai išgelbėti nuo pagirių padauginus alkoholio negali“, – sako gydytoja ir priduria, kad bet kokius vaistus vartoti kartu su alkoholiu yra draudžiama, nes tiek stiprieji gėrimai, tiek daugelis medikamentų apdorojami kepenyse, o jų sąveika yra pavojinga.

Kartais žmonės mėgsta sakyti, kad „reikia gydytis tuo, kuo susirgai“, tačiau gydytoja G. Mikulevičienė sako, kad didžiausia klaida yra bandyti pagirias gydyti alkoholiniais gėrimais.

„Gerai žinomas posakis „Kuo susirgai, tuo ir gydykis“ tikrai nėra teisingas. Organizmas jau būna apnuodytas alkoholiu, todėl papildoma jo dozė tik apsunkina būklę, suintensyvina ir taip apkrautą kepenų veiklą“, – nurodo ji.

Be to, gydytoja sako, kad nereikėtų vartoti ir skrandžio rūgštingumą didinančių produktų.

„Pavyzdžiui, kofeinas gali didinti jau ir taip padidėjusį rūgščių kiekį skrandyje, o tai gali sukelti rėmenį. Tad minėtas būdas pagirias „gydyti“ kava nėra tinkamas. Be to, kava skatina skysčių pasišalinimą, todėl irgi prisideda prie blogesnės savijautos.

Pagirias „gydyti“ pirtyje pavojinga, nes karštyje gali ištikti aritmija – širdies rimto sutrikimas. Kartais žmonės galvoja, kad pagirias pavyks „išsportuoti“, bet išgėrus alkoholio širdies ir kraujagyslių sistemai tenka didesnis krūvis, todėl papildomu fiziniu krūviu jų apkrauti tikrai nereikia“, – įspėja gydytoja.

Kaip palengvinti pagirias?

Nors universalaus vaisto nuo pagirių ir nėra, tačiau galima jas palengvinti. Nuo pagirių kenčiantis žmogus turėtų vartoti daug skysčių – geriausiai, vitaminais ir mineralais praturtinto vandens, tinka ir įvairios arbatos.

„Jie padės greičiau iš organizmo pašalinti alkoholį ir atstatyti prarastų skysčių kiekį. Labai svarbu gerti daug vandens, jei žmogus vėmė, kad organizmas nedehidratuotų. Miegas taip pat gali padėti sumažinti pagirių sukeltus simptomus“, – nurodo gydytoja.

Gydytoja G. Mikulevičienė įspėja, kad visgi alkoholiu piktnaudžiauti nederėtų, nes jis gali pridaryti nemenkos žalos organizmui.

„Visgi reikia prisiminti, kad alkoholio daroma žala žmogaus organizmui yra negrįžtama, jį vartojant nuolat ne tik išsivysto priklausomybė nuo alkoholio, bet ir didėja rizika susirgti įvairiomis ligomis, tarp kurių – vėžys, hipertenzija. Todėl pats svarbiausias patarimas – venkite alkoholio visai arba vartokite labai saikingai ir kuo rečiau“, – sako gydytoja.

Rekomenduojami video