Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pacientai medikei yra prisipažinę, kad mieliau sėstų į kalėjimą, nei pavasarį kęstų alergiją

Dažniausiai alergijos žiedulkėms žmones pradeda kamuoti gegužę, tačiau šiemet medikai įspėja, kad ir kovo pabaiga bus labai sunki – anksčiau pražysta lazdyniai ir alksniai.

Kuo švelnesnės žiemos, tuo ankstyvesnis pavasaris. Tie, kuriems alerginės reakcijos pasireiškia alerginiais rinitais, tai jau jaučia simptomus. Kas antras europietis turi vienokią ar kitokią alergiją. Žmonių, sergančių šienlige, yra apie 20 procentų“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė šeimos gydytoja Rūta Maciulevičienė.

Pasak medikės, pietuose esančiose šalyse alergijų sezonas gali prasidėti ir vasario mėnesį. Lietuvoje jis intensyviausias balandį ir gegužę, o baigiasi tada, kai nužydi kiečiai, pelynai – vėlyvą rugpjūtį ar net rugsėjį.

„Alergija labai smarkiai pablogina gyvenimą, žmogus negali normaliai dirbti. Sakoma, kad jeigu neveikia nosis, tai neveikia ir smegenys. Yra bendra veninė kraujotaka, dėl sutinusių sinusų, sutrinka veninio kraujo nutekėjimas, žmogui sunku susikaupti, dirbti“, – teigė R. Maciulevičienė.

Padėtį gali palengvinti vaistai, bet medikė įspėjo nepamiršti jų šalutinio poveikio.

„Kai kurie labai smarkiai migdo, kai kurie sutrikdo koordinaciją. Juos reikia pritaikyti. Jeigu vaistai nepadeda, galima taikyti imunoterapiją – gydyti injekcijomis arba geriamaisiais preparatais. Tai trunka nuo pusmečio iki dvejų metų, yra brangu, bet žmonės ryžtasi daug kam, nes jų gyvenimo kokybė nukenčia labai smarkiai. Jie sako, kad nežino, kur būti, kad geriau sutiktų būti kalėjime, kad tik nebūtų tų simptomų“, – pasakojo R. Maciulevičienė.

Alergiškiems žmonėms ji patarė neiti į lauką tuo metu, kai yra didelė žiedadulkių koncentracija. Jeigu į lauką eiti tenka, nešioti apsauginę kaukę. Grįžus namo reikia nusiprausti po dušu, išsiplauti galvą, persirengti, drabužius išskalbti. Langus reikėtų laikyti uždarytus tiek namie, tiek automobilyje. Jeigu karšta, medikė patarė įsijungti kondicionierių, o ne atsidaryti langą.

Rekomenduojami video