Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Organizmo siunčiami signalai, kad jums trūksta magnio

Magnis ne veltui vadinamas „gyvybės mineralu“. Jis būtinas gerai raumenų, širdies, nervų sistemos veiklai. Tačiau dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo daugeliui gali trūkti šio svarbaus mikroelemento. Iš kokių simptomų galima įtarti magnio trūkumą?

Magnis reikalingas aktyvinti daugiau kaip 300 įvairių gyvybei svarbių fermentų sistemų, dėl magnio trūkumo sutrinka raumenų, širdies ir nervų sistemos veikla. Nuo šio mikroelemento taip pat priklauso psichikos sveikata.

Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas lemia, kad daugeliui mūsų gali trūkti šio svarbaus mikroelemento. Mažiau magnio gauname su maistu, nes vartojame daug perdirbtų ir mažiau natūralių produktų. Magnio kiekį organizme taip pat mažina kai kurios populiarios dietos, didelis kavos, arbatos, alkoholio vartojimas.

 Magnio trūkumas taip pat gali būti kai kurių „šiuolaikinių“ ligų pasekmė, pavyzdžiui, kraujospūdį mažinantys vaistai pagreitina magnio pasišalinimą iš organizmo kartu su šlapimu.

Iš kokių simptomų galima įtarti, kad organizmui trūksta magnio?

- Nervingumas, irzlumas. Jei organizme trūksta magnio, jaučiamės suirzę, psichiškai išsekę, labiau linkę verkti, mažiau atsparūs stresui. Iš kantrybės gali išvesti menkniekiai. - Mėšlungis, akių vokų dilgčiojimas. Jei organizmui magnio trūksta ilgą laiką, gali pradėti kamuoti nevalingi raumenų spazmai. Dažniausiai mėšlungis apima šlaunies, blauzdų, pėdų, rankų, pilvo ir netgi akių vokų raumenis. - Nuovargis. Nuovargis gali reikštis įvairiais būdais.

Esant fiziniam krūviui, kai netenkame jonų (įskaitant magnį), kankina mėšlungis ir silpsta raumenys. Tokiu atveju būtina atkurti aprūpinti organizmą natriu, kaliu ir magniu. Nuovargį gali jausti ir jutimo organai.

Magnis reguliuoja akių lęšiukų, tinklainės darbą, taip pat palaiko uoslės ir klausos funkcijas. Dėl magnio trūkumo jutimo organai silpniau reaguoja į impulsus. - Nedideli miego sutrikimai. Netgi nedidelis magnio trūkumas gali sutrikdyti miegą – miegas tampa paviršutiniškas, vargina dažni prabudimai.

Dėl magnio trūkumo gali sutrikti biologinis laikrodis, tai neigiamai veikia hormono melatonino, reguliuojančio miego ir budrumo ritmą, išskyrimą. Magnio galima gauti su maistu, tačiau dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo su maistu gaunamas kiekis gali būti nepakankamas. Jau esant magnio trūkumo simptomams, pakankamą magnio kiekį ir įsisavinimą padės užtikrinti magnio ir vitamino B6 preparatai.

 Papildomai vartojant magnį atsargoms organizme atstatyti, svarbu žinoti paros dozę ir rekomenduojamą gydymo trukmę. Kai magnio koncentracija serume normalizuojasi, gydymas nutraukiamas. Įprastinė gydymo trukmė yra 1 mėnuo.

Jeigu po mėnesio būklė negerėja, reikia iš naujo persvarstyti gydymo tikslingumą ar pasitarti su gydytoju. Būkite kantrūs ir stebėkite po truputį atsirandančius pokyčius.

Rekomenduojami video