Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Oftalmologė: nuo akių ligų neapsaugos nei maistas, nei įvairūs pratimai

Nuo akių ligų nei daržovės, nei vaisiai, nei įvairūs pratimai mūsų akių negali apsaugoti, sako gydytoja oftalmologė Donata Montvilaitė. „Nepaisant to, tikrai reikėtų kartais leisti akims pasiilsėti, atsitraukti nuo kompiuterio ar išmaniojo telefono ekrano, knygos, sveikai maitintis, atsisakyti žalingų įpročių, būti gryname ore. Tai tikrai nekenkia ir turės teigiamos įtakos tiek jaunų, tiek senų žmonių akims“, – dėsto ji.

Pasak specialistės, pirmasis vizitas pas oftalmologą laukia mažųjų pacientų – vaikų iki 3 metų, antrasis – priešmokyklinio amžiaus vaikų: „Apsilankyti privalo ir suaugusieji, brandaus amžiaus žmonės (40-mečiai ir vyresni), jie privalo apsilankyti bent kartą per metus.“

D. Montvilaitės teigimu, reikia suprasti, kad akių ligos dažniau užklumpa vyresnio amžiaus žmones, nors neretai būna ir įgimtos. Tad vyresnio amžiaus žmonės turėtų pradėti vartoti ir maisto papildus akims stiprinti.

„Apsilankymo metu galima išrinkti akinius ar kontaktinius lęšius, akių korekcijos gydymą. Jei pastebime, kad palaipsniui ar greitai prastėja rega, tuomet jau galima įtarti rimtesnių ligų galimybę (pavyzdžiui, glaukomos, kataraktos, amžinės geltonosios dėmės degeneracijos ir pan.).

Tie žmonės, kurių šeimoje yra sergančių glaukoma, turėtų tikrintis ir anksčiau, kasmet nuo 20–30 metų amžiaus“, – aiškina D. Montvilaitė.

Oftalmologės manymu, pirmiausia, pacientai neturėtų pamiršti, kad savo akimis reikia rūpintis visą laiką, ne tik tuomet, kai mūsų rega pablogėja.

Rekomenduojami video