Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo nugaros skausmo išgelbės specialūs pratimai

„Dirbu sėdimą darbą ir kartais vakare užklumpa nemalonus nugaros skausmas. Kartais jis praeina savaime, bet būna ir taip, kad tenka ieškoti kokio šaldančio tepalo, kartais užmigti padeda tik vaistai nuo skausmo. Kalbėjausi apie tai su savo šeimos gydytoja, bet ji patarė daugiau judėti. Dar įbruko kažkokį lankstinuką su paveiksliukais, kuriuose – pratimai nugarai. Ar iš tiesų nuo nugaros skausmo pagelbsti tik pratimai, jei taip, kokius juos reikėtų atlikti?“ – teiraujasi Vilmantė L. iš Telšių.

Atsako kineziterapeutas Andrius Fedosejevas.

A Fedosejevas

Labai dažnai nugaros skausmus sukelia mažas fizinis aktyvumas, bet praktika rodo, kad labai nedaug tokius skausmus jaučiančių pacientų keičia gyvenseną iš esmės ar bent jau ima daryti reguliarią mankštą. Dirbant ir atliekant specialius pratimus pasiekiamas puikus rezultatas, tačiau noriu įspėti, kad tai – sunkus darbas, kuriam turi pasiryžti pats pacientas. Pratimus būtina atlikti reguliariai, nes raumenų sistema labai gretai prisitaiko prie įvairių mūsų kūno padėčių – prie netinkamos laikysenos taip pat.

Kenčiantiesiems nugaros skausmus šią problemą padės įveikti specialistų parinkti pratimai. Efektyviausi rezultatai pasiekiami tuomet, kai pratimus specialistas pacientui parenka individualiai. Gydymo įstaigose žmogus dažnai gauna lankstinuką su pratimų pavyzdžiais ir būna patikintas, kad jei juos nuolat atliks, pavyks įveikti nugaros skausmus. Toks metodas nėra veiksmingas, nes kiekvieno žmogaus poreikiai, fizinė ir sveikatos būklė yra skirtingi.

Norint atsikratyti nugaros skausmų, reikėtų atlikti daugiau sąnarių paslankumo pratimų. Siekiant išlaikyti sveiką juosmenį, reikėtų, kad tinkamai funkcionuotų aplinkinės zonos – klubo sąnarys ir viršutinė nugaros dalis. Būtent šios vietos dažnai ima „stingti“, tad joms reikėtų skirti dėmesį ir atlikti daugiau paslankumo pratimų.

Klubo sąnariams, krūtininei stuburo daliai išjudinti skiriami juosmens stabilizaciniai pratimai. Tai specialūs pratimai, kai stuburas laikomas vienoje (užfiksuotoje) pozicijoje ir jį veikia išorinė apkrova. Tai visiškai priešingas metodas tam, kuris taikomas rekomenduojant atsilenkimus, nugaros išrietimus. Pastarieji pratimai labai žalingi nugarai.

Fizinis aktyvumas gali išspręsti nemažai su nugaros skausmu susijusių problemų. Jei nugaros skausmu kenčiantis žmogus ryžtųsi skirti laiko aktyviam pasivaikščiojimui ar kitai fizinei veiklai, ilgai gerų rezultatų laukti nereikėtų.

Rekomenduojami video