Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nugaros skausmai: kaip geriausia juos malšinti?

Nemalonūs nugaros skausmai – su tuo susidurti yra tekę daugeliui. Gydytojai neurologai teigia, kad apie 80 proc. visų suaugusių žmonių kada nors patirs nugaros skausmus, jei dar to nepatyrė. Kokios yra nugaros skausmų priežastys ir kaip juos malšinti?

Gydytoja neurologė dr. Inga Slautaitė pažymi, kad dažnai nugaros skausmo priežastimi įvardijama tarpslankstelinio disko išvarža, tačiau ji tikrai nėra vienintelė.

„Paprastai nugaros skausmus sukelia įvairių struktūrų, kurios sudaro mūsų stuburą,  patologija. <...> Skausmo priežastis gali būti ne tik disko išvarža, bet ir slankstelio pakitimai, pasislinkimai, raumenų, kurie fiksuoja mūsų stuburą, skausmai“, – sako gydytoja.

Pasak I. Slautaitės, dažniausios ūmaus nugaros skausmo priežastys: netaisyklingas svorio kėlimas, pasilenkimas, nepatogus judesys, ilgalaikė nugaros raumenų apkrova, kritimas, netaisyklinga laikysena.

„Ne veltui mes kalbame apie tas problemas vasarą, kadangi dauguma skausmų gali atsirasti po ilgalaikio sėdėjimo. Tarkime, keliaujant – skrendant lėktuvu, vasarą dirbant sodyboje, aktyviau sportuojant“, – teigia specialistė.

Anot jos, praėjus ūmiausiam skausmo periodui, svarbu išlaikyti lengvą fizinį aktyvumą.

„Nereikia atsigulti į lovą penkioms dienoms, kadangi lengvas aktyvumas, kiek leidžia skausmas, gerina ir greitina sveikimą“, – tikina I. Slautaitė.

Rekomenduojami video