Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nėrė į ledinį Ašarėnos upelio vandenį

Kiekvieną savaitgalį Kėdainių rajono Pelėdnagių kaime organizuojamos „ruonių“ maudynės, kurių metu čia susirinkę sveikuoliai iš viso rajono natūraliu būdu stiprina organizmo imuninę sistemą. Prie sveikuolių kviečiami prisijungti ir kiti aktyvūs, sveiką gyvenimo būdą propaguojantys kraštiečiai.

Sporto klubas

Sveikuolių maudynes Ašarėnos tvenkinyje jau septynerius metus iš eilės organizuoja Pelėdnagių kaimo seniūnaitis, sporto klubo „Ištvermė“ įkūrėjas Nerijus Jakubauskas.

„Kiekvienais metais organizuojame maudynes šaltame vandenyje. Tai tęsiasi jau daug metų, net tiksliai nepamenu kiek – septynerius ar aštuonerius.

Tad tęsiant šią tradiciją susirinkome ir praėjusio sekmadienio rytą. Iš viso susirinko apie dvi dešimtis sveikuolių. Visi vyrai, nė vienos moters. Keletas žmonių buvo pelėdnagiškiai, o visi kiti – iš Kėdainių miesto ir rajono“, – paaiškino N. Jakubauskas.

Sveikuolis N. Jakubauskas nepataria į ledinį vandenį nerti vieniems, nepasiruošus. Apie maudynes lediniame vandenyje žmogus turi turėti tam tikrų žinių, kad nesukeltų sau sveikatos problemų.Aut. past.

Būtina ruoštis

Tiesa, sveikuolis N. Jakubauskas nepataria į ledinį vandenį nerti vieniems, nepasiruošus. Apie maudynes lediniame vandenyje žmogus turi turėti tam tikrų žinių, kad nesukeltų sau sveikatos problemų.

„Vanduo dabar tikrai vėsus, tad prieš lendant į ledinį vandenį būtina apšilti. Mes bėgame aštuonių kilometrų distanciją, taip sušylame ir tada šaltas vanduo mums tampa nebepavojingas.

Atvirkščiai – jis stiprina mūsų imunitetą, mes tampame sveikesni“, – dėsto „Ištvermės“ įkūrėjas.

Galite prisijungti

Po „ruonių“ maudynių visi rinkosi sporto klube, kuriame gėrė arbatą, diskutavo apie sveikatinimosi ir sporto naudą organizmui.

N. Jakubauskas kviečia visus sportuoti, išbadyti šalto vandens teikiamus malonumus, gyventi sveikiau.

„Sveikuolius kviesime kiekvieną sekmadienį ryte. Jei susidomėjote – skambinkite man telefonu 8 672 1 2101 ir susitarsime, viską paaiškinsiu“, – prisijungti kvietė N. Jakubauskas.

Rekomenduojami video