Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Moterų intymioji higiena: kurią priemonę rinktis?

„Teko girdėti, kad intymiai higienai menstruacijų metu palaikyti atsirado naujų priemonių, tokių kaip taurelės ir pan. Gal galite paaiškinti, kurias priemones – paketus, tamponus ar taureles – kuriais atvejais yra geriau naudoti?“ – klausia 18 m. Monika iš Zarasų rajono.

Atsako vaistininkė Regina Molotkova

Intymioji higiena – vis dar nepatogi tema bet kokio amžiaus moterims, ypač paauglėms, tačiau situacija po truputį gerėja. Moterys linkusios daugiau domėtis šia tema internete, galbūt aptarti su draugėmis, savo ginekologe ar vaistininke. Vis dažniau šia tema imama kalbėti įprastai, kaip ir turėtų būti.

Higiena ypač svarbi menstruacijų metu, nes menstruacijų kraujas yra labai palanki terpė bakterijoms daugintis bei infekcijoms atsirasti ir plisti. Sprendžiant, ką pasirinkti – įklotus ar tamponus, moterims geriausia remtis savo patirtimi. Vis dėlto ginekologai pirmenybę teikia įklotams, nes jie, kitaip nei tamponas, leidžia menstruacijų kraujui laisvai ištekėti iš makšties. Bet to, jie sugeria daugiau skysčio, o tinkamai naudojant įklotus ir laiku juos keičiant pratekėjimo tikimybė yra kur kas mažesnė nei naudojant tamponus.

Vis daugiau moterų renkasi labiau ekonomiškas ir ekologiškas higienos priemones. Populiarėja daugkartiniai įklotai ir menstruacinės taurelės. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad daugkartinių įklotų apsauga gali būti mažiau patikima, jie yra ne visada patogūs naudoti. Naudojant menstruacijų taureles, svarbu jas reguliariai ištuštinti, turėti galimybę dezinfekuoti ar išplauti.

Bene didžiausia inovacija šioje srityje vis dar yra menstruacinė taurelė. Tiesa, ji buvo sukurta ir patentuota dar 1932 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau tik 8-ajame dešimtmetyje taurelės pradėjo populiarėti. Lietuvoje taurelės pasirodė prieš 8 metus, tačiau dar ir šiandien nemaža dalis moterų apie jas nieko nežino. Galima teigti, kad tai yra absoliuti naujovė moterų higienos srityje ir visiškai kitas požiūris į menstruacinę higieną. Kitaip nei tamponai ar paketai, menstruacinė taurelė kraują surenka, o ne sugeria jį.

Priklausomai nuo kraujavimo gausumo, su taurele galima išbūti jos neištuštinus iki 12 val. Jei kraujavimas yra gausesnis, taurelę tenka ištuštinti 2–4 kartus per dieną. Priklausomai nuo priežiūros, taurelė gali tarnauti 2–5 metus (ar net iki 10 metų). Keisti taurelę į naują reiktų tada, kai atsirado pažeidimų ar medžiaga susidėvėjo, tapo lipni arba pradėjo dirginti makštį. Laikui bėgant taurė gali natūraliai pasikeisti, tačiau tai nepablogina jos funkcionalumo.

Rekomenduojami video