Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mokslininkai iš vaistažolių sukūrė veiksmingą antiaritminį preparatą

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai sukūrė ir patentavo saugesnį augalinės kilmės antiaritminį preparatą iš kvapiosios aniužės (stipraus mėtų kvapo vaistinio ir prieskoninio augalo) žolės. Moksliniai tyrimai patvirtino, kad naujasis natūralios kilmės preparatas veiksmingai šalina širdies ritmo sutrikimus, gerai toleruojamas, saugus ir gali būti plačiai naudojamas aritmijai gydyti.

Tai pirmasis Lietuvoje sukurtas ir tarptautiniu mastu patentuotas natūralios kilmės vaistinis preparatas. Šį iš kvapiųjų aniužių žolės pagamintą preparatą disertaciniame darbe nagrinėjo LSMU Medicinos akademijos Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros doktorantė Lauryna Pudžiuvelytė. Jaunosios mokslininkės disertacijos tema – "Technologinių veiksnių įtaka mikrokapsulių su eteriniu aliejumi kokybei" (darbo vadovė– prof. Jurga Bernatonienė).

Eksperimentais nustatyta, kad šio augalo preparatas veikia širdį kaip pirmosios klasės antiaritminis vaistas: blokuoja natrio jonų srautą širdies ląstelėse, slopina širdies elektrinį aktyvumą padažnėjus širdies ritmui arba atsiradus ekstrasistolėms.

Pirmojo Lietuvoje sukurto ir tarptautiniu būdu patentuoto antiaritminio natūralios kilmės preparato išradėjų grupėje – LSMU MA Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos mokslininkės prof. J. Bernatonienė ir doktorantė L. Pudžiuvelytė, Kardiologijos instituto Membranų biofizikos laboratorijos vyriausieji mokslo darbuotojai Jonas Jurevičius ir Regina Mačianskienė bei Molekulinės kardiologijos laboratorijos mokslo darbuotoja Sandrita Šimonytė. Grupė džiaugiasi sulaukusi idėjos palaikymo iš LSMU prorektorės mokslui prof. Vaivos Lesauskaitės ir LSMU Plėtros tarnybos, - dirbant kartu, pasiekta visuomenės sveikatai naudingų rezultatų.

LSMU praneša, kad universiteto mokslininkams atlikus išsamesnius preparato poveikio tyrimus, naująjį gaminį tikimasi sėkmingai naudoti gydant širdies veiklos sutrikimus.

Širdies ir kraujagyslių sistemos ligos išlieka dažniausia Lietuvos gyventojų mirties priežastis. Daugiausia žmonių miršta sutrikus širdies ritmui. Aritmija ištinka dėl įvairių priežasčių, tad ir vaistai pacientams parenkami individualiai.

Rekomenduojami video