Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mitai apie regėjimą ir akis

Turbūt vaikystėje teko girdėti labai daug mitų apie regą bei akis. Daugelis jų buvo susiję su įvairiais pamokymais, kurie padėjo tėveliams išugdyti tinkamą vaikų peržiūrą akimis. Deja, metų eigoje daugelis pamiršo akis, nors joms reikia skirti tiek pat daug dėmesio kiek ir dantims arba kitiems organams, kurie metų eigoje intensyviai „dėvisi“. Ypač šiuo metu, kai technologijų dėka gauname labai daug informacijos, tačiau tuo pačiu ir greičiau susigadiname tai, kuo mūsų protėviai džiaugėsi kur kas ilgiau.

Nurodysime Jums dažniausiai vis dar minimus mitus, kurie kartais gali sutrikdyti tinkamą rūpinimąsi akimis.

1. Mitas – žvairavimas sukelia žvairumą

Dažniausiai apie tai daugeliui teko girdėti vaikystėje, kadangi būtent tuomet vaikai mėgsta daryti įvairias grimasas ir žvairavimas buvo viena iš jų. Tiesa, žvairuodami mes tikrai neiššauksime žvairumo. Priešingai, šiuo metu dažnai siūlomos įvairios akių mankštos, kuriose pratimai skatina net ir žvairuoti. Tokiu atveju mankštinami akių obuoliai, kurie dažnai nuo žiūrėjimo į vieną tašką – aptingsta.

2. Sėdėjimas arti ekrano – gadina akis

Šiuo metu daugelis naršo telefone arba kompiuteryje laikydami ekranus labai arti akių. Paprasčiausiai tokiu atveju įžiūrėjimas yra kur kas paprastesnis. Tačiau vien tai, kad sėdėsite arti ekrano – tikrai nesugadins Jūsų akių. Dažniausiai jas gadina dažnas sėdėjimas, taip pat, visiškas nesirūpinimas savo akimis, kai vengiama mankštų, taip pat, kai ilgai žiūrima į vieną objektą. Visa tai lemia labiau gendančias akis. Tačiau tai, jog kartais sėdėsite labai arti ekrano ir žiūrėsite filmus – Jūsų akių labai nenuvargins. Kaip ir visus kitur – svarbiausia yra saikas.

3. Skaitymas tamsoje – blogina regą

Tai dar vienas mitas, kurį pateikia oftalmologai. Pats iš savęs skaitymas tamsoje tikrai nėra kažkas labai blogo akims. Tačiau dažniausiai skaitant prie labai blogo apšvietimo žmonės tai daro prisimerkę, taip pat, dažniausiai tenka kentėti nemalonius akių skausmus, kurių galima būtų išvengti paprasčiausiai pasijungus gerą apšvietimo sistemą. Ar ji būtina? Tikrai taip, kadangi tokiu atveju skaitymas ne tik bus patogesnis, tačiau neteks pergyventi, kad galbūt Jūsų akys kur kas labiau genda.

4. Akiniai – gadina regėjimą

Gana gajus mitas dėl kurio labai pyksta medikai. Paprasčiausiai akiniai ne tik kad padeda geriau matyti esamuoju metu, tačiau tam tikra prasme tai yra ir gydomoji priemonė, kuri gali padėti žmogui sumažinti akių nuovargį, peršėjimą ir net padėti geriau matyti. Tik svarbiausia, kad tinkamus akinius paskirtų medikas, kuris puikiai žino – kokių Jums reikia. O Jums telieka juos tinkamai nešioti.

5. Tik morkos gali padėti matyti geriau

Jau nuo vaikystės daugelis mūsų puikiai žino, kad morkos gali padėti kur kas geriau matyti. Tikrai gali, tačiau ne jos vienintelės. Dar labiau giriami žuvies patiekalai, kuriuose yra omega-3 rūgščių. Jie pagerins ne tik regą, tačiau ir visą savijautą.

Jaučiant suprastusį regėjimą ar kitą diskomfortą akių srityje rekomenduojama nelaukti ir registruotis vizitui pas gydytoją.

Rekomenduojami video