Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Migrena ar paprasčiausias galvos skausmas?

Man migrena ar paprasčiausias galvos skausmas? Šį klausimą retai sau iškelia žmonės, kurie nuo vaikystės skundžiasi galvos skausmais, pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė. Anot jos, įtarti migreninius galvos skausmus gali būti paprasčiau turintiems migreną su aura, kurios simptomai pasireiškia regos pokyčiais – blyksniais, tamsiomis dėmėmis ar tunelio efektu. Todėl ji dalijasi patarimais, kaip atskirti paprastą galvos skausmą nuo migrenos.

Nuvertiname galvos skausmą

Galvos skausmas – tai vienas iš simptomų, kuriuos esame linkę nuvertinti ir numoti į juos ranka, pasakoja vaistininkė Toma Gečienė. Anot jos, kai kurie daug metų gyvena su migrena ir patys apie tai nežino.

„Vaistinėse išties tenka sulaukti pacientų, kurie pirmą kartą įsigydami gydytojo paskirtus vaistus nuo migrenos su mūsų vaistininkais dalijasi istorijomis, kad visą gyvenimą kentėję galvos skausmus, tai priėmė, kaip natūralų dalyką. Dažniausiai tai žmonės, kuriems buvo nustatyta migrena be auros, ir jie iki apsilankymo pas gydytojus manydavo, kad tai paprasčiausi galvos skausmai, dėl kurių nevalia skųstis. Tik, deja, iki tol jiems retai kada pagelbėdavo įprasti vaistai nuo skausmo“, – pasakoja vaistininkė T.Gečienė.

Migrenos požymiai

Vaistininkė pasakoja, kad migrena – tai nėra paprastas galvos skausmas. Anot jos, dažniausiai jis gali pasireikšti pulsuojančiu skausmu vienoje galvos pusėje, stipriu jautrumu šviesai ir garsui, taip pat šiuos simptomus gali lydėti pykinimas ar netgi vėmimas.

„Kartais migrenos priepuolis gali turėti visus šiuos simptomus ir būti toks stiprus, kad sutrukdys jūsų dienos planams. O kartais jis gali praeiti pulsuojančiu skausmu vienoje galvos pusėje, kurio nenumalšina jokie vaistai nuo skausmo. Būtent tokią migreną turintys žmonės gali neįtarti apie ligą. Tai lengviau nuspėti žmonėms, kuriems pasireiškia migrena su aura. Ji sukelia tokius regos pokyčius kaip šviesos mirguliavimas, tamsios dėmės, tunelio efektas, taip pat gali tapti sunkiau kalbėti, ištikti sunkumo ir nesiorientavimo jausmas“, – pasakoja vaistininkė T.Gečienė.

Paprasto galvos skausmo požymiai

Anot vaistininkės, paprasti įtampos galvos skausmai dažniausiai sukelia kitokį pojūtį. Tai gali būti bukas skausmas, prasidedantis kaktoje ir galintis išsiplėsti iki pečių.

„Toks galvos skausmas dažniausiai signalizuoja apie patiriamą stresą. Dar jį gali sukelti nuovargis, pyktis ar kitos stiprios neigiamos emocijos. Dažniausiai skausmas prasideda palengva – pradeda mausti kaktą, smilkinius, pakaušį ir jau tuomet pereina į kaklą, pečius. Pirmiausia išgerkite vandens ir trumpam prigulkite. Jeigu jaučiate, kad skausmas vis tiek stiprėja ir plečiasi į kaklą, išgerkite ibuprofeno, aspirino arba paracetamolio“, – pasakoja T.Gečienė.

Migrena kartojasi? Rašykite dienoraštį

„Migrena yra nepagydoma, bet išsiaiškinę, kas ją sukelia, galime suretinti priepuolius. Rašykite dienoraštį, kasdien pasižymėdami veiksnius, kurie gali sukelti migreną. Tokie veiksniai migreną gali išprovokuoti praėjus 6 valandoms ar netgi 2 paroms. Ilgainiui toks dienoraštis padės nustatyti, ko visgi jums reikėtų vengti, kad atsisveikintumėte su dažnais migrenos priepuoliais“, – pasakoja vaistininkė T.Gečienė.

Migreną gali sukelti:

1. Maisto produktai – ypač tokie kaip įvairūs sūriai, šokoladas ar perdirbtas maistas, taip produktai, kuriuose yra konservanto E621.

2. Stiprūs kvapai – nuo cigarečių ar cheminių medžiagų iki vienokių ar kitokių kvepalų.

3. Fizinė veikla – kartais migreną gali sukelti per intensyvus fizinis krūvis.

4. Hormoniniai vaistai – tai gali būti kontraceptikai, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai šie vaistai kaip tik retina migrenos priepuolius. Be to, moterims migrena gali prasidėti prieš menstruacijas.

5. Miego pokyčiai – kai kuriems migrena gali padažnėti pakitus miego rutinai, pavyzdžiui, jeigu miegama daugiau arba mažiau nei įprasta.

6. Alkoholiniai gėrimai ir kofeinas – ypač vynas ir kava gali tapti dažnos migrenos kaltininkai.

7. Stresas – kaip ir visoms kitoms ligoms, jis gali turėti didelę įtaką migrenos priepuoliams.

VL

Rekomenduojami video