Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Medikai: pigiausi vaistai tinka ne visiems

Nuo liepos pradžios įsigaliojusią naują vaistų kompensavimo tvarką – kompensuoti pigiausią grupėje esantį vaistą – kritikuoja ne tik pacientai, bet ir gydytojai.

Lietuvos šeimos gydytojų asociacijos iniciatyva tyrimų bendrovės „Spinter“ atliktas bendrosios praktikos gydytojų ir gydytojų specialistų tyrimas atskleidė, kad net 60 proc. medikų į klausimą, ar skiriasi tuo pačiu bendriniu pavadinimu vadinami vaistai tai pačiai ligai gydyti, atsakė, kad skiriasi, o kas antras (56 proc.) gydytojas nepritaria pasiūlymui neleisti gyventojams rinktis vaistų kompensuojant tik pigiausią. Medikų teigimu, pakeitus tvarką, sumažėjo jų galimybės parinkti pacientui tinkamiausią vaistą. „Gydytojai nuo pirmo kurso mokomi, kuo skiriasi kiekvieno vaisto sudėtis ir jo poveikis žmogaus organizmui, todėl sveikatos specialistai žino, kad vaistai su ta pačia veikliąja medžiaga tai pačiai ligai gydyti skiriasi“, – teigia Lietuvos šeimos gydytojų asociacijos prezidentas prof. Julius Kalibatas.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad dažniausiai gydytojai pacientui tinkamą vaistą parenka dviejų trijų vizitų metu (65 proc. atvejų) ir vos 14 proc. atvejų pavyksta parinkti vaistus jau pirmo vizito metu. Sudėtingiausia, pasak gydytojų, parinkti vaistus hipertenzijai gydyti. Kadangi kartais prireikia nemažai laiko, kol parenkami tinkamiausi pacientui vaistai, jų keisti nereikėtų, tačiau dėl to nukenčia pacientai, kuriems tenka primokėti daugiau nei anksčiau. Vis dėlto, jeigu būtų galimybė, 48 proc. gydytojų savo pacientui rekomenduotų rinktis geriausiai jiems žinomą vaistą, 19 proc. rekomenduotų originalų, net jeigu jo patentas pasibaigęs. Didžioji dalis gydytojų (78 proc.) sakė, kad, norėdami išvengti galimai nevisaverčio naujo vaisto poveikio, pataria pacientams, kurį konkretų vaistą rinktis.

Nuo liepos pradžios įsigaliojus naujai vaistų kompensavimo tvarkai iš kompensuojamųjų vaistų sąrašų dingo apie 300 medikamentų.

 

Rekomenduojami video