Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Medikai – atvirai apie implantų galiojimo laiką ir rizikas

Atsivėrus šiuolaikinės plastinės chirurgijos galimybėms pakoreguoti nepatinkančias kūno linijas seniai nebėra tabu. Gydytojai vardija, kad be pilvo, veido srities plastikos, didžiąją dalį tokių operacijų sudaro krūtų estetinės korekcijos. Tačiau kartu specialistai neslepia – po procedūros praėjus dešimčiai ar daugiau metų implantus kartais prireikia išimti ne tik dėl apriboto jų „galiojimo laiko“, bet ir pasikeitusio moters kūno ar lūkesčių.

Medikai konstatuoja, kad gultis po skalpeliu norėdamos pakoreguoti krūtų dydį dažniausiai ryžtasi jaunos: 18–40 metų amžiaus – moterys. „Vyresniame amžiuje tokios operacijos paprastai atliekamos, jei prireikia šalinti krūtis dėl ligos ir implantai naudojami rekonstrukcijai“,– sako Kauno klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos vadovas prof. dr. Rytis Rimdeika. Nors silikoninis implantas yra svetimkūnis, gydytojas tikino, kad jo atmetimo reakcijos yra labai retos ir 97–98 procentai operacijų yra sėkmingos.

R. Rimdeika

„Atvejų, kad organizmas nepriimtų šios medžiagos, pasitaiko su įvairiais implantais – silikono implantai naudojami ne tik krūtų, bet sąnarių chirurgijoje, sausgyslių kanalų paruošimui ir kitoms procedūroms. Tiek naudojant silikoninius, tiek metalinius ar kitokius implantus kyla tam tikra grėsmė, kad aplink juos kažkas supūliuos, kitaip tariant – bus atmesti, nepriimti organizmo. Bet ši rizika nėra didelė. Štai galimos kitokios pobūdžio komplikacijos –implanto forma, dydis po operacijos nebus šimtu procentų tenkinantis moters lūkesčius. Tada jau pradedame labai individualiai svarstyti – ar pakeisti implantą kitu, ar šalinti“, – aiškino chirurgas.

Paklaustas, ar esama tam tikro iplanto „galiojimo laiko“, pašnekovas vienareikšmio atsakymo sakė negalintis pateikti. „Nėra vieno sutarimo, kaip reikėtų elgtis. Yra vertinama daug visokių parametrų, daug kas priklauso nuo implantų gamintojo, kiek laiko jis naudojamas rinkoje. Yra implantų, kurie labai sėkmingai išlieka organizme 20 ir daugiau metų, todėl šiuo metu laikomasi nuomonės jų nekeisti. Aišku, to padaryti niekas netrukdo, bet tai susiję su papildomomis operacijomis, išlaidomis“, – dėstė gydytojas. Jo tvirtinimu, šiuolaikinės technologijos pakankamai gerai leidžia kontroliuoti, kokios būklės yra implantas atliekant kasmetinius profilaktinius tyrimus. „Dažniausiai tam naudojamas ultragarsas, kai kartą per metus moteris yra apžiūrima, įvertinama implanto kapsulė ir kartu atliekama profilaktinė patikra dėl krūties vėžio. Tą kartą per metus rekomenduojama atlikti visoms moterims, nepriklausomai, turi ji implantų ar ne“, – sakė R. Rimdeika.

Jam antrino ir VUL Santaros klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos centro vadovas dr. Nerijus Jakutis: „Implantų panaudojimas krūtų augmentacijai šiais laikais laikomas saugesniu negu anksčiau, implantai yra nuolat tobulinami, daromi įvairūs tyrimai, stengiamasi, kad jie būtų patikimesni.“ Medikas pridūrė, kad nors nėra moksliškai pagrįstos taisyklės, kad praėjus tam tikram laiko visos privalomai turėtų keistis implantus, visgi yra nerašytas susitarimas tarp kompanijų ir plastikos chirurgų, kad maždaug 10 metų būtų ta riba, kai reikėtų atidžiau stebėti galimus pokyčius. REKLAMA „Yra pastebėta, kad per 10-15 metų implantas tam tikroje vietoje, kur jis gali būti susimetęs į nedidelę raukšlelę, tiesiog nusitrina. Ir nors silikono gelis yra pakankamai standus, po truputį pro kapsulę patenka į krūties audinį ir gali sukelti tam tikra simptomatiką, pvz., skysčio kaupimąsi. Į tai moteris paprastai reaguoja ir yra imamasi atitinkamų chirurginių veiksmų“, – aiškino N. Jakutis.

Su amžiumi keičiasi natūraliai

„Perfectus clinica“ plastikos chirurgas dr. Jonas Drąsutis pasakojo turėjęs pacientę, kuriai implantai „tarnavo“ ir 25-erius metus: „Nors yra moterų, kurios implantus keičiasi praėjus 18–20 metų, kaip bebūtų, tai yra svetimkūnis ir egzistuoja rekomendacijos juos keisti kas 10–15 metų.“ Vis dėlto, jo teigimu, dažniausiai moteris ateina, kai pakinta krūtų forma ir nebetenkina estetinis vaizdas. „Pavyzdžiui, būdama 30-ies moteris turėjo krūtų didinimo operaciją, o praėjus 20 metų krūtis nukaro, nebetenkina vaizdas, tada kažką koreguoji, kartu ir implantą keiti“, – sakė jis.

Anot R. Rimdeikos, krūtis su amžiumi keičiasi natūraliai – tiek be implanto, tiek su juo. „Kuo didesni implantai ir krūtys, tuo labiau jos, veikiamos sunkio jėgos, nusileidžia žemyn, tad laikui bėgant gali tekti atlikti kažkokią korekcinę operaciją, pakelti krūtinę, pakeisti implantus. Dalis moterų su amžiumi priauga svorio ir krūtinė natūraliai padidėja, tad implanto nebereikia, daug įvairių situacijų pasitaiko. Tačiau implantas savaime nėra dažna situacija, dėl kurios reikėtų daryti kažkokius chirurginius pakeitimus“, – sakė jis. REKLAMA Savo ruožtu N. Jakutis atkreipė dėmesį, kad ypač populiarios procedūros po gimdymo yra krūtų pakėlimas su implantais ir kartu atliekama pilvo plastika: „Po nėštumo, žindymo būna žymūs krūtų audinio pakitimai, jos būna praradusios formą, tūrį. Pilvo oda po nėštumo būna stipriai ištempta, lieka odos perteklius ir galimybės grįžti į pradinę padėtį būna ribotos. Dažnai būna ir tiesiųjų pilvo raumenų diastazė (išsiskyrimas).“

Pasiteiravus, kiek tiesos yra baiminantis, kad turimi implantai maišys žindymui, gydytojai tvirtino, kad jokio mokslinio pagrindo tam nėra, nes implantas dedamas po krūties liauka ar dar giliau, tad jokios įtakos žindymui neturi.

Su amžiumi keičiasi natūraliai

„Perfectus clinica“ plastikos chirurgas dr. Jonas Drąsutis pasakojo turėjęs pacientę, kuriai implantai „tarnavo“ ir 25-erius metus: „Nors yra moterų, kurios implantus keičiasi praėjus 18–20 metų, kaip bebūtų, tai yra svetimkūnis ir egzistuoja rekomendacijos juos keisti kas 10–15 metų.“ Vis dėlto, jo teigimu, dažniausiai moteris ateina, kai pakinta krūtų forma ir nebetenkina estetinis vaizdas. „Pavyzdžiui, būdama 30-ies moteris turėjo krūtų didinimo operaciją, o praėjus 20 metų krūtis nukaro, nebetenkina vaizdas, tada kažką koreguoji, kartu ir implantą keiti“, – sakė jis.

Anot R. Rimdeikos, krūtis su amžiumi keičiasi natūraliai – tiek be implanto, tiek su juo. „Kuo didesni implantai ir krūtys, tuo labiau jos, veikiamos sunkio jėgos, nusileidžia žemyn, tad laikui bėgant gali tekti atlikti kažkokią korekcinę operaciją, pakelti krūtinę, pakeisti implantus. Dalis moterų su amžiumi priauga svorio ir krūtinė natūraliai padidėja, tad implanto nebereikia, daug įvairių situacijų pasitaiko. Tačiau implantas savaime nėra dažna situacija, dėl kurios reikėtų daryti kažkokius chirurginius pakeitimus“, – sakė jis.

Savo ruožtu N. Jakutis atkreipė dėmesį, kad ypač populiarios procedūros po gimdymo yra krūtų pakėlimas su implantais ir kartu atliekama pilvo plastika: „Po nėštumo, žindymo būna žymūs krūtų audinio pakitimai, jos būna praradusios formą, tūrį.

Pilvo oda po nėštumo būna stipriai ištempta, lieka odos perteklius ir galimybės grįžti į pradinę padėtį būna ribotos. Dažnai būna ir tiesiųjų pilvo raumenų diastazė (išsiskyrimas).“ Pasiteiravus, kiek tiesos yra baiminantis, kad turimi implantai maišys žindymui, gydytojai tvirtino, kad jokio mokslinio pagrindo tam nėra, nes implantas dedamas po krūties liauka ar dar giliau, tad jokios įtakos žindymui neturi.

Aigustė Tavoraitė

Rekomenduojami video